Bruselskému Anderlechtu dalo definitívu víťazstvo 3:1 na pôde azerbajdžanského FK Gabala v C-skupine v rámci štvrtkového 5. kola základnej fázy EL. Krasnodaru v I-skupine stačila aj domáca remíza 1:1 s rakúskym Red Bull Salzburg. Blízko k postupu bol ACF Fiorentina, ale v 93. min inkasoval a prehral s PAOK Solún 2:3, nerozhodný výsledok by Talianov posunul z J-skupiny ďalej.
Prekvapením je triumf Sparty Praha v K-skupine v konkurencii FC Southampton aj Interu Miláno. Pražania doma zdolali po Interi (3:1) aj „svätcov“ z Premier League, zvíťazili 1:0. Inter prehral na pôde izraelského Hapoelu Beer Ševa 2:3 a v „káčku“ obsadí poslednú 4. priečku.
Zenit Petrohrad potvrdil výbornú formu v pohárovej Európe piatym víťazstvom v D-skupine, tentoraz 2:0 nad izraelským Maccabi Tel Aviv. Róbert Mak odohral v drese Zenitu celý zápas a prihral na úvodný gól.
V „efku“ rozlúštili postupovú tajničku štvrtkové duely, tešili sa domáce mužstvá: Genk zvíťazil 1:0 nad Rapidom Viedeň s Jánom Novotom v bránke, Bilbao si poradilo so Sassuolom 3:2. V B-skupine síce APOEL Nikózia prehral 1:2 v kazašskej Astane, večerná remíza Olympiakosu Pireus s Young Boys Bern mu však zabezpečila prienik do play-off, Grékom tiež.
V E-skupine je známy prvý postupujúci, stal sa ním AS Rím, ktorý doma zvíťazil 4:1 nad Viktoriou Plzeň predovšetkým zásluhou Edina Džeka a jeho hetriku. Tá už je bez šance na účasť v jarnom šestnásťfinále. Celý zápas za Plzeň odychtal Matúš Kozáčik, v poli hrali Patrik Hrošovský a Jakub Hromada, po zmene strán zasiahli do súboja aj Michal Ďuriš a Marek Bakoš.
A-skupina:
Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Zaria Lugansk (Ukr.) 2:0 (0:0)
Góly: 59. STOCH, 67. Kjaer, ČK: 90.+ Sobol (Zaria) po druhej ŽK, rozhodoval: Lechner (Rak.)
Martin Škrtel odohral celý zápas a v 90. min dostal ŽK, Miroslav Stoch (obaja Fenerbahce) hral od 46. min a v 59. min strelil víťazný gól.
Manchester United (Angl.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 4:0 (1:0)
Góly: 35. Rooney, 69. Mata, 75. B. Jones (vlastný), 90.+ Lingard, rozhodoval: Gräfe (Nem.)
**Tabuľka A-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fenerbahce | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:6 | 10 |
2. | Manchester United | 5 | 3 | 0 | 2 | 10:4 | 9 |
3. | Feyenoord | 5 | 2 | 1 | 2 | 3:6 | 7 |
4. | Lugansk | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:6 | 2 |
B-skupina:
FC Astana (Kaz.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 2:1 (0:1)
Góly: 59. Aničič, 84. Despotovič – 31. Efrem, ČK: 33. Astiz (APOEL), rozhodoval: Blom (Hol.)
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Young Boys Bern (Švaj.) 1:1 (0:0)
Góly: 48. Fortounis – 58. Hoarau, rozhodoval: Zelinka (ČR)
**Tabuľka B-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | APOEL | 5 | 3 | 0 | 2 | 6:6 | 9 |
2. | Olympiakos | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:4 | 8 |
3. | Young Boys | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:4 | 5 |
4. | Astana | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:8 | 5 |
C-skupina:
FK Gabala (Azer.) – Anderlecht (Belg.) 1:3 (1:1) – hralo sa v Baku
Góly: 15. Ricardinho (z pok. kopu) – 11. Tielemans, 90. M. Bruno, 90.+ Teodorczyk, ČK: 89. Ejubov (Gabala) po druhej ŽK, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)
AS Saint-Étienne (Fr.) – 1. FSV Mainz (Nem.) 0:0
Rozhodoval: Nijhuis (Hol.)
**Tabuľka C-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anderlecht | 5 | 3 | 2 | 0 | 14:5 | 11 |
2. | St. Étienne | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:3 | 9 |
3. | Mainz | 5 | 1 | 3 | 1 | 6:10 | 6 |
4. | Gabala | 5 | 0 | 0 | 5 | 5:12 | 0 |
D-skupina:
Zenit Petrohrad (Rus.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:0 (1:0)
Góly: 44. Kokorin, 90.+ Keržakov, rozhodoval: Stavrev (Maced.)
Róbert Mak (Zenit) odohral celý zápas.
FC Dundalk (Ír.) – AZ Alkmaar (Hol.) 0:1 (0:1) – hralo sa v Dubline
Gól: 9. Weghorst, rozhodoval: Vad (Maď.)
**Tabuľka D-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Petrohrad | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:5 | 15 |
2. | Alkmaar | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:8 | 5 |
3. | Dundalk | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:6 | 4 |
4. | Tel Aviv | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:8 | 4 |
E-skupina:
Austria Viedeň (Rak.) – Astra Giurgiu (Rum.) 1:2 (0:0)
Góly: 57. Rotpuller – 79. Florea, 88. Budescu (z pok. kopu), ČK: 65. Grunwald (Austria) po druhej ŽK, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)
AS Rím (Tal.) – Viktoria Plzeň (ČR) 4:1 (1:1)
Góly: 11., 61. a 88. Džeko, 82. Perotti – 18. Martin Zeman, rozhodoval: Stieler (Nem.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský a Jakub Hromada odohrali celý duel, Marek Bakoš nastúpil v 75. min, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral od 63. min.
**Tabuľka E-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | AS Rím | 5 | 3 | 2 | 0 | 16:7 | 11 |
2. | Giurgiu | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:10 | 7 |
3. | Austria | 5 | 1 | 2 | 2 | 9:11 | 5 |
4. | Plzeň | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:8 | 3 |
F-skupina:
Athletic Bilbao (Šp.) – US Sassuolo (Tal.) 3:2 (1:1)
Góly: 10. Raúl García, 58. Aduriz, 79. Lekue – 2. Balenziaga (vlastný), 83. Ragusa, rozhodoval: Kassai (Maď.)
KRC Genk (Belg.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:0 (1:0)
Gól: 11. Karelis, rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, Brendza (všetci SR)
Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas.
**Tabuľka F-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Genk | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 9 |
2. | Bilbao | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:10 | 9 |
3. | Sassuolo | 5 | 1 | 2 | 2 | 9:9 | 5 |
4. | Rapid | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | 5 |
G-skupina:
Ajax Amsterdam (Hol.) – Panathinaikos Atény (Gréc.) 2:0 (1:0)
Góly: 40. Schöne, 50. Tete, rozhodoval: Jeskov (Rus.)
Celta Vigo (Šp.) – Standard Liége (Belg.) 1:1 (1:0)
Góly: 8. Aspas – 81. Laifis, ČK: 90.+ Aspas (Celta) po druhej ŽK, rozhodoval: Bastien (Fr.)
**Tabuľka G-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Ajax Amsterdam | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:5 | 13 |
2. | Liége | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:5 | 6 |
3. | Celta Vigo | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:7 | 6 |
4. | Panathinaikos | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:11 | 1 |
H-skupina:
KAA Gent (Belg.) – Sporting Braga (Portug.) 2:2 (2:2)
Góly: 32. K. Coulibaly, 40. Miličevič – 14. Stojiljkovič, 36. A. Hassan, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)
Šachtar Doneck (Ukr.) – Konyaspor (Tur.) 4:0 (2:0) – hralo sa v Ľvove
Góly: 11. Bardakci (vlastný), 36. Dentinho, 66. Eduardo da Silva, 74. Bernard, rozhodoval: Clancy (Škót.)
**Tabuľka H-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Doneck | 5 | 5 | 0 | 0 | 17:3 | 15 |
2. | Braga | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:7 | 6 |
3. | Gent | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:13 | 5 |
4. | Konyaspor | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:11 | 1 |
I-skupina:
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – OGC Nice (Fr.) 2:0 (1:0)
Góly: 14. Konopľanka, 80. Aogo (z pok. kopu), ČK: 90.+ Tekpetey (Schalke), rozhodoval: Aghajev (Azer.)
FK Krasnodar (Rus.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 1:1 (0:1)
Góly: 85. F. Smolov – 37. Dabbur, rozhodoval: Liany (Izr.)
**Tabuľka I-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Schalke | 5 | 5 | 0 | 0 | 9:1 | 15 |
2. | FK Krasnodar | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:6 | 7 |
3. | Salzburg | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:6 | 4 |
4. | Nice | 5 | 1 | 0 | 4 | 3:10 | 3 |
J-skupina:
ACF Fiorentina (Tal.) – PAOK Solún (Gréc.) 2:3 (1:2)
Góly: 33. Bernardeschi, 50. Babacar – 5. Skachov, 26. D. Campos, 90.+ Garry Rodrigues, rozhodoval: Klossner (Švaj.)
Slovan Liberec (ČR) – FK Karabach (Azer.) 3:0 (1:0)
Góly: 57. a 63. Komličenko (prvý z pok. kopu), 11. Vůch, rozhodoval: Johannesson (Švéd.)
Martin Dúbravka odchytal celý zápas, Igor Súkenník (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov.
**Tabuľka J-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fiorentina | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:5 | 10 |
2. | PAOK | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | 7 |
3. | Karabach | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:10 | 7 |
4. | Liberec | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:10 | 4 |
K-skupina:
Sparta Praha (ČR) – FC Southampton (Angl.) 1:0 (1:0)
Gól: 11. N. Costa, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)
Hapoel Beer Ševa (Izr.) – Inter Miláno (Tal.) 3:2 (0:2)
Góly: 58. Maranho, 71. Nwakaeme (z pok. kopu), 90.+ Sahar – 13. Icardi, 25. Brozovič, ČK: 69. Handanovič (Inter) po druhej ŽK, rozhodoval: Estrada (Šp.)
Tabuľka K-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Sparta Praha | 5 | 4 | 0 | 1 | 7:4 | 12 |
2. | Southampton | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:3 | 7 |
3. | Beer Ševa | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:5 | 7 |
4. | Inter Miláno | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:10 | 3 |
L-skupina:
FC Zürich (Švaj.) – FC Villarreal (Šp.) 1:1 (0:1)
Góly: 87. Roberto Rodríguez (z pok. kopu) – 14. Bruno Soriano, rozhodoval: Massa (Tal.)
Steaua Bukurešť (Rum.) – Osmanlispor (Tur.) 2:1 (0:1)
Góly: 68. Momčilovič, 86. Tamas – 30. P. Ndiaye, rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)
**Tabuľka L-skupiny: ** | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Osmanlispor | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | 7 |
2. | Villarreal | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:7 | 6 |
3. | Zürich | 5 | 1 | 3 | 1 | 5:5 | 6 |
4. | Steaua | 5 | 1 | 3 | 1 | 4:5 | 6 |