mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapavíťazBoasson Hagen19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Sparta zdolala Southampton a bude hrať play off. Plzeň padla v Ríme

24.11.2016 21:30, aktualizované: 23:32
Tomáš Koubek
Brankár Sparty Praha Tomáš Koubek sa teší z víťazstva nad Southamptonom. Autor: ,

Futbalisti Anderlechtu Brusel, FK Krasnodar a Sparty Praha postúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy 2016/2017. Už skôr prenikli do šestnásťfinále Zenit Petrohrad, Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck a Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bruselskému Anderlechtu dalo definitívu víťazstvo 3:1 na pôde azerbajdžanského FK Gabala v C-skupine v rámci štvrtkového 5. kola základnej fázy EL. Krasnodaru v I-skupine stačila aj domáca remíza 1:1 s rakúskym Red Bull Salzburg. Blízko k postupu bol ACF Fiorentina, ale v 93. min inkasoval a prehral s PAOK Solún 2:3, nerozhodný výsledok by Talianov posunul z J-skupiny ďalej.

Prekvapením je triumf Sparty Praha v K-skupine v konkurencii FC Southampton aj Interu Miláno. Pražania doma zdolali po Interi (3:1) aj „svätcov“ z Premier League, zvíťazili 1:0. Inter prehral na pôde izraelského Hapoelu Beer Ševa 2:3 a v „káčku“ obsadí poslednú 4. priečku.

Zenit Petrohrad potvrdil výbornú formu v pohárovej Európe piatym víťazstvom v D-skupine, tentoraz 2:0 nad izraelským Maccabi Tel Aviv. Róbert Mak odohral v drese Zenitu celý zápas a prihral na úvodný gól.

V „efku“ rozlúštili postupovú tajničku štvrtkové duely, tešili sa domáce mužstvá: Genk zvíťazil 1:0 nad Rapidom Viedeň s Jánom Novotom v bránke, Bilbao si poradilo so Sassuolom 3:2. V B-skupine síce APOEL Nikózia prehral 1:2 v kazašskej Astane, večerná remíza Olympiakosu Pireus s Young Boys Bern mu však zabezpečila prienik do play-off, Grékom tiež.

V E-skupine je známy prvý postupujúci, stal sa ním AS Rím, ktorý doma zvíťazil 4:1 nad Viktoriou Plzeň predovšetkým zásluhou Edina Džeka a jeho hetriku. Tá už je bez šance na účasť v jarnom šestnásťfinále. Celý zápas za Plzeň odychtal Matúš Kozáčik, v poli hrali Patrik Hrošovský a Jakub Hromada, po zmene strán zasiahli do súboja aj Michal Ďuriš a Marek Bakoš.

A-skupina:

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Zaria Lugansk (Ukr.) 2:0 (0:0)
Góly: 59. STOCH, 67. Kjaer, ČK: 90.+ Sobol (Zaria) po druhej ŽK, rozhodoval: Lechner (Rak.)
Martin Škrtel odohral celý zápas a v 90. min dostal ŽK, Miroslav Stoch (obaja Fenerbahce) hral od 46. min a v 59. min strelil víťazný gól.

Manchester United (Angl.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 4:0 (1:0)
Góly: 35. Rooney, 69. Mata, 75. B. Jones (vlastný), 90.+ Lingard, rozhodoval: Gräfe (Nem.)

**Tabuľka A-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Fenerbahce 5 3 1 1 7:6 10
2. Manchester United 5 3 0 2 10:4 9
3. Feyenoord 5 2 1 2 3:6 7
4. Lugansk 5 0 2 3 2:6 2

B-skupina:

FC Astana (Kaz.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 2:1 (0:1)
Góly: 59. Aničič, 84. Despotovič – 31. Efrem, ČK: 33. Astiz (APOEL), rozhodoval: Blom (Hol.)

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Young Boys Bern (Švaj.) 1:1 (0:0)
Góly: 48. Fortounis – 58. Hoarau, rozhodoval: Zelinka (ČR)

**Tabuľka B-skupiny: **
    Z V R P S B
1. APOEL 5 3 0 2 6:6 9
2. Olympiakos 5 2 2 1 7:4 8
3. Young Boys 5 1 2 2 4:4 5
4. Astana 5 1 2 2 5:8 5

C-skupina:

FK Gabala (Azer.) – Anderlecht (Belg.) 1:3 (1:1) – hralo sa v Baku
Góly: 15. Ricardinho (z pok. kopu) – 11. Tielemans, 90. M. Bruno, 90.+ Teodorczyk, ČK: 89. Ejubov (Gabala) po druhej ŽK, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)

AS Saint-Étienne (Fr.) – 1. FSV Mainz (Nem.) 0:0
Rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

**Tabuľka C-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Anderlecht 5 3 2 0 14:5 11
2. St. Étienne 5 2 3 0 5:3 9
3. Mainz 5 1 3 1 6:10 6
4. Gabala 5 0 0 5 5:12 0

D-skupina:

Zenit Petrohrad (Rus.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:0 (1:0)
Góly: 44. Kokorin, 90.+ Keržakov, rozhodoval: Stavrev (Maced.)
Róbert Mak (Zenit) odohral celý zápas.

FC Dundalk (Ír.) – AZ Alkmaar (Hol.) 0:1 (0:1) – hralo sa v Dubline
Gól: 9. Weghorst, rozhodoval: Vad (Maď.)

**Tabuľka D-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Petrohrad 5 5 0 0 15:5 15
2. Alkmaar 5 1 2 2 3:8 5
3. Dundalk 5 1 1 3 4:6 4
4. Tel Aviv 5 1 1 3 5:8 4

E-skupina:

Austria Viedeň (Rak.) – Astra Giurgiu (Rum.) 1:2 (0:0)
Góly: 57. Rotpuller – 79. Florea, 88. Budescu (z pok. kopu), ČK: 65. Grunwald (Austria) po druhej ŽK, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)

AS Rím (Tal.) – Viktoria Plzeň (ČR) 4:1 (1:1)
Góly: 11., 61. a 88. Džeko, 82. Perotti – 18. Martin Zeman, rozhodoval: Stieler (Nem.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský a Jakub Hromada odohrali celý duel, Marek Bakoš nastúpil v 75. min, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral od 63. min.

**Tabuľka E-skupiny: **
    Z V R P S B
1. AS Rím 5 3 2 0 16:7 11
2. Giurgiu 5 2 1 2 7:10 7
3. Austria 5 1 2 2 9:11 5
4. Plzeň 5 0 3 2 4:8 3

F-skupina:

Athletic Bilbao (Šp.) – US Sassuolo (Tal.) 3:2 (1:1)
Góly: 10. Raúl García, 58. Aduriz, 79. Lekue – 2. Balenziaga (vlastný), 83. Ragusa, rozhodoval: Kassai (Maď.)

KRC Genk (Belg.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:0 (1:0)
Gól: 11. Karelis, rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, Brendza (všetci SR)
Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas.

**Tabuľka F-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Genk 5 3 0 2 11:9 9
2. Bilbao 5 3 0 2 9:10 9
3. Sassuolo 5 1 2 2 9:9 5
4. Rapid 5 1 2 2 6:7 5

G-skupina:

Ajax Amsterdam (Hol.) – Panathinaikos Atény (Gréc.) 2:0 (1:0)
Góly: 40. Schöne, 50. Tete, rozhodoval: Jeskov (Rus.)

Celta Vigo (Šp.) – Standard Liége (Belg.) 1:1 (1:0)
Góly: 8. Aspas – 81. Laifis, ČK: 90.+ Aspas (Celta) po druhej ŽK, rozhodoval: Bastien (Fr.)

**Tabuľka G-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Ajax Amsterdam 5 4 1 0 10:5 13
2. Liége 5 1 3 1 7:5 6
3. Celta Vigo 5 1 3 1 8:7 6
4. Panathinaikos 5 0 1 4 3:11 1

H-skupina:

KAA Gent (Belg.) – Sporting Braga (Portug.) 2:2 (2:2)
Góly: 32. K. Coulibaly, 40. Miličevič – 14. Stojiljkovič, 36. A. Hassan, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

Šachtar Doneck (Ukr.) – Konyaspor (Tur.) 4:0 (2:0) – hralo sa v Ľvove
Góly: 11. Bardakci (vlastný), 36. Dentinho, 66. Eduardo da Silva, 74. Bernard, rozhodoval: Clancy (Škót.)

**Tabuľka H-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Doneck 5 5 0 0 17:3 15
2. Braga 5 1 3 1 7:7 6
3. Gent 5 1 2 2 8:13 5
4. Konyaspor 5 0 1 4 2:11 1

I-skupina:

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – OGC Nice (Fr.) 2:0 (1:0)
Góly: 14. Konopľanka, 80. Aogo (z pok. kopu), ČK: 90.+ Tekpetey (Schalke), rozhodoval: Aghajev (Azer.)

FK Krasnodar (Rus.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 1:1 (0:1)
Góly: 85. F. Smolov – 37. Dabbur, rozhodoval: Liany (Izr.)

**Tabuľka I-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Schalke 5 5 0 0 9:1 15
2. FK Krasnodar 5 2 1 2 7:6 7
3. Salzburg 5 1 1 3 4:6 4
4. Nice 5 1 0 4 3:10 3

J-skupina:

ACF Fiorentina (Tal.) – PAOK Solún (Gréc.) 2:3 (1:2)
Góly: 33. Bernardeschi, 50. Babacar – 5. Skachov, 26. D. Campos, 90.+ Garry Rodrigues, rozhodoval: Klossner (Švaj.)

Slovan Liberec (ČR) – FK Karabach (Azer.) 3:0 (1:0)
Góly: 57. a 63. Komličenko (prvý z pok. kopu), 11. Vůch, rozhodoval: Johannesson (Švéd.)
Martin Dúbravka odchytal celý zápas, Igor Súkenník (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov.

**Tabuľka J-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Fiorentina 5 3 1 1 13:5 10
2. PAOK 5 2 1 2 5:6 7
3. Karabach 5 2 1 2 6:10 7
4. Liberec 5 1 1 3 7:10 4

K-skupina:

Sparta Praha (ČR) – FC Southampton (Angl.) 1:0 (1:0)
Gól: 11. N. Costa, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

Hapoel Beer Ševa (Izr.) – Inter Miláno (Tal.) 3:2 (0:2)
Góly: 58. Maranho, 71. Nwakaeme (z pok. kopu), 90.+ Sahar – 13. Icardi, 25. Brozovič, ČK: 69. Handanovič (Inter) po druhej ŽK, rozhodoval: Estrada (Šp.)

Tabuľka K-skupiny:
    Z V R P S B
1. Sparta Praha 5 4 0 1 7:4 12
2. Southampton 5 2 1 2 5:3 7
3. Beer Ševa 5 2 1 2 5:5 7
4. Inter Miláno 5 1 0 4 5:10 3

L-skupina:

FC Zürich (Švaj.) – FC Villarreal (Šp.) 1:1 (0:1)
Góly: 87. Roberto Rodríguez (z pok. kopu) – 14. Bruno Soriano, rozhodoval: Massa (Tal.)

Steaua Bukurešť (Rum.) – Osmanlispor (Tur.) 2:1 (0:1)
Góly: 68. Momčilovič, 86. Tamas – 30. P. Ndiaye, rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)

**Tabuľka L-skupiny: **
    Z V R P S B
1. Osmanlispor 5 2 1 2 8:7 7
2. Villarreal 5 1 3 1 7:7 6
3. Zürich 5 1 3 1 5:5 6
4. Steaua 5 1 3 1 4:5 6
#Slovan Liberec #AC Sparta Praha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Froome Ch.
    • 83:26:55 h
    • 2.
    • Bardet R.
    • +23 s
    • 3.
    • Urán R.
    • +29 s
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Matthews M.
    • 364 b
    • 2.
    • Greipel A.
    • 204 b
    • 3.
    • Boasson Hagen E.
    • 200 b
Všetko o Tour de France
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk