Futbalový orgazmus! Liverpool otočil proti Dortmundu stratený zápas

Futbalisti Liverpoolu otočili odvetný zápas štvrťfinále Európskej ligy s Dortmundom a po výhre 4:3 postúpili do semifinále, hoci ešte v 65. minúte prehrávali o dva góly.

14.04.2016 23:08 , aktualizované: 23:24
Jurgen Klopp Foto: ,
Šťastný tréner Liverpoolu Jurgen Klopp.
debata (7)

Ďalej ide aj Šachťor Doneck, ktorý deklasoval 4:0 portugalskú Bragu. Prispel k tomu dvoma vlastnými gólmi stopér Ferreira.

Liverpool si z prvého zápasu z Dortmundu minulý týždeň priviezol solídny výsledok 1:1. Na dobrý výkon z Nemecka ale v úvode odvety nenadviazal a po deviatich minútach prehrával 0:2. Pri oboch góloch bol gabonský útočník Aubameyang.

Najprv v piatej minúte jeho strelu Mignolet vyrazil len k Mchitarjanovi a ten pohotovo dorazil, o chvíľu neskôr sám zužitkoval Reusov pas za obranu. Aubameyang v tejto sezóne nastrieľal už 37 súťažných gólov.

Domáci síce následne zvýšili tlak, v prvom polčase však ani raz priamo neohrozili gólmana Weidenfellera. Krátko po zmene strán ale vyslal Origi prvú presnú strelu a hneď z toho bol kontaktný gól. Belgický útočník sa v posledných troch zápasoch presadil štyrikrát.

Dortmundská radosť v Liverpoole z prvého gólu. Foto: SITA/AP, Jon Super
Borussia Dortmund Dortmundská radosť v Liverpoole z prvého gólu.

Liverpoolu síce zasadil ďalšiu ranu Reus, „Reds“ napriek tomu dokázali duel v posledných 25 minútach otočiť. Na Coutinhovu trefu spoza šestnástky nadviazal stopér Sakho, ktorý dal gól prvýkrát od decembra 2013.

Definitívne rozuzlenie priniesol nadstavený čas, v ktorom si na Milnerov center z pravej strany naskočil Lovren a presnou hlavičkou k žrdi poslal Liverpool medzi štyri najlepšie tímy. Anglický celok ešte nikdy nepodľahol v európskych pohároch na svojom štadióne nemeckému súperovi.

Hráči Sparty Praha ukončili svoju spanilú jazdu v EL. Po tesnej prehre 1:2 na pôde FC Villarreal podľahol španielskemu tímu aj v odvete 2:4. Tím z českej metropoly musel vo štvrtok zmazávať štvorgólové manko, ale presné zásahy Bořeka Dočkala a Ladislava Krejšího už iba zmiernili neúspešný rezultát na Letnej.

Šachtar Doneck (Ukr.) – Sporting Braga (Portug.) – 4:0 (2:0)

• prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil Šachtar

Góly: 25. Srna (z pok. kopu), 50. Kovalenko, 42. a 74. Ricardo Ferreira (oba vlastné)

AC Sparta Praha (ČR) – FC Villarreal (Šp.) – 2:4 (0:3)

• prvý zápas: 1:2, do semifinále postúpil Villarreal

Góly: 65. Dočkal, 71. Krejčí – 5. a 49. Bakambu, 43. Castillejo, 45.+ Lafata (vlastný)

FC Sevilla (Šp.) – Athletic Bilbao (Šp.) – 1:2 (0:0) 5:4 na p.k.

• prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpila Sevilla

Góly: 59. Gameiro – 57. Aduriz, 80. R. García

FC Liverpool (Angl.) – Borussia Dortmund (Nem.) – 4:3 (0:2)

• prvý zápas: 1:1, do semifinále postúpil Liverpool

Góly: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. Sakho, 90.+ Lovren – 5. Mchitarijan, 9. Aubameyang, 57. Reus

Martin Škrtel (FC Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.