Dvaja Slováci vo Viedni skórovali a ďalší dvaja inkasovali

Vo večerných štvrtkových zápasoch Európskej ligy sa z gólov tešili aj dvaja slovenskí futbalisti. V ofenzívne ladenom súboji E-skupiny Rapid Viedeň - Viktoria Plzeň padlo až päť gólov (3:2) a zaskveli sa aj Slováci.

22.10.2015 21:53 , aktualizované: 23:11
Michal Ďuriš, Christopher Dibon Foto: ,
Slovenský útočník Plzne Michal Ďuriš (vľavo) v súboji s Christopherom Dibonom z Rapidu Viedeň.

Štyria slovenskí futbalisti mali prsty vo všetkých piatich góloch, keďže na oboch stranách odchytali celý zápas slovenskí brankári Ján Novota a Matúš Kozáčik. Oba góly Plzne strelili slovenskí reprezentanti Michal Ďuriš a Patrik Hrošovský, ale hosťom to na bod(y) nestačilo.

Gól Michala Ďuriša

Rapid zostáva s plným počtom 9 bodov na čele E-skupiny, Plzeň je s 3 bodmi tretia. V druhom zápase tejto skupiny španielsky Villareal rozstrieľal Dynamo Minsk 4:0 a Bielorusi zostávajú bez bodu na dne tabuľky.

Gól Patrika Hrošovského

V B-skupine FC Liverpool so slovenským obrancom Martinom Škrtelom v základnej zostave ani do tretice nezvíťazil, keď doma opäť len remizoval, tentoraz s ruským Rubinom Kazaň 1:1. Škrtel videl v 35. min žltú kartu. Grécky PAOK Solún v C-skupine dosiahol doma s ruským Krasnodarom len bezgólovú remízu, na ktorej sa podieľali aj dvaja Slováci. Erik Sabo odohral celý zápas a Róbert Mak sa na trávniku objavil v 72. min.

V D-skupine pokračuje v spanilej jazde Neapol. Tím slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka zvíťazil na trávniku dánskeho majstra FC Midtjylland hladko 4:1 a z troch zápasov má nielen plný počet 9 bodov, ale aj skvelé skóre 11:1. Hamšík nastúpil na trávnik po hodine hry, ale gól nestrelil. V druhom zápase D-skupiny Legia Varšava opäť nezabodovala naplno. Poľské mužstvo doma iba remizovalo s belgickým FC Bruggy 1:1 a zostáva s 1 bodom na treťom mieste tabuľky.

Dušan Kuciak odchytal na poľskej strane celý zápas, ďalší slovenský reprezentant Ondrej Duda nastúpil v druhom polčase. Doslova v hodine dvanástej si v F-skupine hráči Groningenu zabezpečili bod na trávniku Liberca. V šiestej minúte nadstaveného času vyrovnal na 1:1 striedajúci Danny Hoesen. V hosťujúcom tíme odohral celý zápas Albert Rusnák, v domácom drese hral do 61. min Marek Bakoš.

Futbalisti Sparty Praha boli blízko víťazstva na trávniku silného bundesligistu Schalke 04, ale napokon sa vo štvrtkovom súboji 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy museli v K-skupine uspokojiť s remízou 2:2. Na vedúci gól hosťujúceho kanoniera Davida Lafatu v 63. min na 1:2 odpovedal o 10 minút neskôr domáci iba 19-ročný mladík Leroy Sané.

V druhom zápase K-skupiny sa v južanskom derby zrodilo víťazstvo cyperského APOEL-u Nikózia nad gréckym Asterasom Tripoli 2:1. Slovenský brankár Tomáš Košický v drese Tripoli sedel iba na lavičke náhradníkov. Hráči Schalke zostali na čele K-skupiny, ale už nie s plným počtom bodov, a dvojbodovým náskokom pred

V H-skupine stratili prvé dva body hráči Lokomotivu Moskva, keď na domácom trávniku remizovali s Besiktasom Istanbul 1:1. Domáci hrali od 69. min bez vylúčeného chorvátskeho obrancu Vedrana Čorluku, o štyri minúty neskôr sa v zostave domácich ako striíedajúci hráč objavil slovenský reprezentant Ján Ďurica. V druhom zápase H-skupiny sa zrodilo vysoké víťazstvo Sportingu Lisabon nad albánskym Skënderbeu Korcë 5:1. Albánci zostávajú na poslednom mieste bez bodu a so skóre 1:8.

Európska liga

A-skupina:

FK Molde (Nór.) – Celtic Glasgow (Škót.) 3:1 (2:0)
Góly: 11. Kamara, 18. Forren, 56. Elyounoussi – 55. Commons

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 1:0 (0:0)
Gól: 89. Fernandao

B-skupina:

FC Liverpool (Angl.) – Rubin Kazaň (Rus.) 1:1 (1:1)
Góly: 37. Can – 15. Devič, ČK: 36. Kuzmin (Kazaň)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel a v 35. min inkasoval ŽK

Girondins Bordeaux (Fr.) – FC Sion (Švaj.) 0:1 (0:1)
Gól: 22. Lacroix, ČK: 86. Khazri (Bordeaux)

C-skupina:

FK Gabala (Azerb.) – Borussia Dortmund (Nem.) 1:3 (0:2)
Góly: 90.+ Dodo – 31., 38. a 72. Aubameyang

PAOK Solún (Gréc.) – FK Krasnodar (Rus.) 0:0
ČK: 89. Jairo – 88. Jedrzejczyk
Erik Sabo odohral celý duel, Róbert Mak (obaja PAOK) hral od 72. min

D-skupina:

FC Midtjylland (Dán.) – SSC Neapol (Tal.) 1:4 (1:3)
Góly: 43. Pusic – 31. a 40. Gabbiadini, 19. Callejón, 90.+ Higuaín
Marek Hamšík (Neapol) hral od 60. min

Legia Varšava (Poľ.) – FC Bruggy (Belg.) 1:1 (0:1)
Góly: 51. Kucharczyk – 39. De Fauw
Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Ondrej Duda (obaja Legia) hral od 46. min

E-skupina:

FC Villarreal (Šp.) – Dynamo Minsk (Biel.) 4:0 (2:0)
Góly: 17. a 32. Bakambu, 60. Soldado, 71. Bailly

Rapid Viedeň (Rak.) – Viktoria Plzeň (ČR) 3:2 (1:1)
Góly: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos – 12. ĎURIŠ, 76. HROŠOVSKÝ
Ján Novota (Rapid) i Matúš Kozáčik odchytali celý zápas, Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš (všetci Plzeň) odohrali celý duel a obaja skórovali, Ďuriš v 12. min a Hrošovský v 76. min

F-skupina:

Sporting Braga (Portug.) – Olympique Marseille (Fr.) 3:2 (0:0)
Góly: 61. Hassan, 77. Eduardo, 89. A. Silva – 84. Alessandrini, 87. Batshuayi

Slovan Liberec (ČR) – Groningen (Hol.) 1:1 (0:0)
Góly: 87. Luckassen – 90.+ Hoesen, ČK: 83. De Leeuw (Groningen)
Marek Bakoš hral do 61. min, Lukáš Hroššo (obaja Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí, Albert Rusnák ml. (Groningen) odohral celý duel

G-skupina:

Lazio Rím (Tal.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:1 (1:0)
Góly: 28. Matri, 54. F. Anderson, 79. Candreva – 69. Söderlund, ČK: 6. Maurício (Lazio)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) – AS St. Étienne (Fr.) 0:1 (0:1)
Gól: 44. Hamouma

H-skupina:

Lokomotiv Moskva (Rus.) – Besiktas Istanbul (Tur.) 1:1 (0:0)
Góly: 54. Maicon – 64. M. Gómez, ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv Moskva)
Ján Ďurica (Lokomotiv) hral od 73. min

Sporting Lisabon (Portug.) – Skënderbeu Korcë (Alb.) 5:1 (2:0)
Góly: 64. a 77. M. Pereira, 38. Aquilani (z pok. kopu), 41. Montero (z pok. kopu), 69. Figueiredo – 89. Jashanica, ČK: 24. H. Salihi (Korcë)