Futbalisti Kajratu Almaty pod vedením slovenského odborníka Vladimíra Weissa postúpili do tretieho predkola Európskej ligy 2015/2016.

23.07.2015 20:00 , aktualizované: 21:40
weiss st Foto:
Vladimír Weiss.

Kazašský tím síce prehral vo štvrtkovej odvete druhého predkola na pôde arménskeho klubu FC Alaškert 1:2 (1:1), ale prvé stretnutie sa pred týždňom v Almaty skončilo jasným víťazstvom Kajratu 3:0.

Gólový účet odvetného zápasu otvoril v 28. min domáci Arakeljan, no hosťom sa podarilo ešte do polčasovej prestávky priebežne vyrovnať, keď v 45.+ min mieril presne Gohou. O triumfe Arménov rozhodol v nadstavenom čase druhého dejstva Heber.

Bývalý úspešný reprezentačný tréner Slovenska Weiss pôsobí pri kormidle Kajratu Almaty od novembra 2012.

Dvojgólový Mak pomohol Solúnu k postupu

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak pomohol svojmu tímu PAOK Solún dvoma gólmi k vysokému víťazstvu vo štvrtkovom domácom odvetnom stretnutí druhého predkola Európskej ligy 2015/2016 nad Lokomotivou Záhreb 6:0 (4:0). Dvadsaťštyriročný krídelník najprv v 7. min zvýšil na 2:0 a v 84. min uzavrel gólový účet zápasu. O ostatné presné zásahy Solúnčanov sa postarali Lucas Pérez, Dimitris Pelkas, Stelios Kitsiou a vlasným gólom Tomislav Mrčela.

Gréci po jasnom triumfe postúpili do tretieho predkola EL, napriek prehre z minulého týždňa v hlavnom meste Chorvátska 1:2.

Viac na túto tému: #európska liga UEFA #Vladimír Weiss st. #Kajrat Almaty