Priaznivci vystrašili Žofčáka, Lafatovi skazili dojem z výhry

24.10.2014 00:13
Slovan, Sparta
Bezmocnosť hráčov Slovana Bratislava po druhom góle Sparty Praha. Autor: ,

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom stretnutí I-skupiny Európskej ligy so Spartou Praha (0:3).

Góly úradujúceho českého majstra dosiahli David Lafata, legionár z Pobrežia Slonoviny Tiémoko Konaté a Ladislav Krejčí. Úradujúci slovenský majster má tak po troch zápasoch v skupinovej fáze EL UEFA v kolónke bodov aj strelených gólov nulu.

„Ukázalo sa, že Sparta je vo forme, jej hráči sú v psychickej pohode. Dúfali sme, že zlomíme našu nepriaznivú sériu. Bohužiaľ, vezie sa to s nami. Potrebujeme jeden víťazný zápas, ktorým sa to otočí. V prvom polčase to ešte bolo vyrovnané. Máme veľký problém, keď dostaneme prvý gól. Je to hneď vidieť na organizácii našej hry a neostane len pri jednom inkasovanom góle. Dostávame ich viac, tri-štyri-päť…,“ vyhlásil po stretnutí ľavý stredopoliar domácich Tomáš Jablonský, ktorého doplnil spoluhráč Kristián Kolčák: „Snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany. V prvom polčase to bolo vyrovnané. Mali sme nejaké šance, ktoré sme nepretavili na strelenie gólu.“

Bitka medzi
		fanúšikmi Slovana a Sparty
		počas...
Bitka medzi fanúšikmi
		Slovana a
		Sparty.
+9Bitka medzi fanúšikmi
		Slovana a
		Sparty.

Okrem hladkého víťazstva mužstva z Letnej sa po zápase najviac spomínali výtržnosti hosťujúcich fanúšikov, ktoré krátko pred koncom prvého polčasu spôsobili takmer 40-minútové prerušenie duelu. „Priznám sa, že som mal strach. Niektorí spoluhráči mali dokonca v hľadisku rodiny, preto nie je prekvapujúce, že sme sa báli. Prerušenie nebolo nič príjemné, ale zdá sa, že súperovi to pomohlo a nám uškodilo,“ poznamenal kapitán Slovana Igor Žofčák.

V podobnom duchu sa o čiernej škvrne vo ‚federálnom‘ derby vyjadril aj hosťujúci útočník a tiež kapitán David Lafata: „Bohužiaľ, už sa nám niečo podobné raz stalo, keď sme hrali v Ostrave. Moment, aký sme zažili na konci prvého polčasu, kazí dojem z celého duelu. Vyhrali sme síce 3:0, ale keď vidíte, čo sa deje na tribúne, necítite sa dobre. Samozrejme, sme spokojní s výsledkom.“

Obranca pražského mužstva Pavel Kadeřábek si dokonca myslel, že zápas predčasne ukončia. „Prvý polčas by som nerád komentoval. Počas tej nevynútenej prestávky mi úplne ‚vypadli nohy‘ a ak mám povedať pravdu, vôbec sa mi nechcelo vrátiť na ihrisko. Myslím si, že som nebol sám. Osobne som si myslel, že zápas ukončia. V druhom polčase, keď sa diváci upokojili, sme zaslúžene strelili tri góly a vyhrali,“ zhodnotil po stretnutí pravý bek Sparty, ktorý sa už udomácnil aj v českom národnom mužstve.

#ŠK Slovan Bratislava #Igor Žofčák #AC Sparta Praha #David Lafata
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku