Rusi postúpili z prvého miesta, v baráži sú Íri

Futbalisti Ruska sa stali účastníkmi záverečného turnaja majstrovstiev Európy 2012. Zbornej stačil na postup na šampionát v Poľsku a na Ukrajine v utorok proti Andorre aspoň, outsidera B-skupiny napokon zdolala hladko 6:0 a radovala sa z úspechu.

11.10.2011 22:01 , aktualizované: 22:04
futbal Írsko radosť Foto: ,
Radosť írskych futbalistov.

B-skupina:

Írsko – Arménsko 2:1 (1:0) – hralo sa v Dubline

• Góly: 43. Alexanjan (vlastný), 60. R. Dunne – 62. Mchitarjan, ŽK: 14. S. Kelly, 61. St. Ledger, 66. McGeady, 69. K. Doyle, 85. Duff – 44. Petrosjan, 64. Alexanjan, ČK: 81. K. Doyle po druhej žltej karte – 26. Berezovskij, rozhodoval: Iturralde González (Šp.)
  • Írsko: Given – O´Shea, St. Ledger, R. Dunne, S. Kelly – Duff, K. Andrews, Whelan (76. Fahey), McGeady (67. S. Hunt) – S. Cox (80. Walters), K. Doyle
  • Arménsko: Berezovskij – Hovsepjan, Alexanjan, Mkojan, Hajrapetjan – Mkrtčjan, Malakjan (28. Petrosjan) – Mchitarjan, Pizzelli (53. Manučarjan), G. Ghazarjan (64. Sarkisov) – Movsisjan

Prvá kontroverzia vypätého dublinského zápasu medzi Írskom a Arménskom, ktorý bol zároveň priamym súbojom o barážovú priečku, na seba nenechala dlho čakať. Rozhodca už v 26. min vylúčil brankára arménskeho tímu Berezovského za hru rukou mimo pokutového územia, keď sa ho snažil prelobovať Cox. V závere prvého polčasu si nešťastného „vlastenca“ strelil hosťujúci obranca Alexanjan a po hodine hry navýšil náskok „chlapcov v zelenom“ Dunne. O dve minúty síce znížil Mchitarjan, ale dravým hosťom nepomohlo k lepšiemu výsledku ani vylúčenie Doyla v 81. min po druhej žltej karte, čím sa sily na ihrisku vyrovnali.

Rusko – Andorra 6:0 (4:0) – hralo sa v Moskve

• Góly: 5. a 44. Dzagojev, 26. Ignaševič, 30. Pavľučenko, 59. Glušakov, 78. Biľaletdinov, ŽK: 62. Pavľučenko, 74. Denisov – 45. Pujol, 62. Lima, 73. Silva García, rozhodoval: Hacmon (Izr.)
  • Rusko: Malafejev – Ignaševič, A. Berezuckij, V. Berezuckij, Šiškin – Semšov (72. Biľaletdinov), Denisov, Glušakov (80. Samedov), Dzagojev – Aršavin, Pavľučenko (73. Pogrebňak)
  • Andorra: J. A. Gómes – I. Lima, Bernaus, E. J. García, A. Martínez – M. Vieira, S. Moreno, Pujol (84. Sánchez Soto), Peppe (80. Roncero) – J. F. Silva, S. Gómez (70. Silva García)

Už v 5. min otvoril skóre „kat slovenských nádejí“ Dzagojev, ktorý uspel strelou zvnútra pokutového územia. O niečo viac ako dvadsať minút sa hlavičkou z bezprostrednej blízkosti presadil Ignaševič a zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal minútu pred ukončením prvej tretiny zápasu Pavľučenko opäť z malého vápna. Minútu pred koncom prvého dejstva zveľadil náskok domáceho favorita svojím druhým gólom v zápase Dzagojev, ktorý sa tentoraz presadil hlavičkou. V 59. min už bolo 5:0, keď úspech slávil už tretí hlavičkový pokus „zbornej“: autorom gólu bol v tomto prípade Glušakov. V záverečnej pätnásťminútovke sa do listiny strelcov zapísal aj Biľaletdinov pokusom zo strednej vzdialenosti.