Senec začal vyhrávať. Zdolal aj Dubnicu

Senčanom sa doma začína dariť, keď v predohrávke 17. kola najvyššej futbalovej súťaže pred poloprázdnymi triubúnami zdolali Dubnicu 2:1. Dosiahli tak druhé víťazstvo v sezóne, pred troma týždňami v Národnom tréningovom centre vyhrali nad Trenčínom.

23.11.2007 19:30

Futbalová Corgoň liga, predohrávka 17. kola:

Senec – Dubnica 2:1 (1:0)

• Góly: 16. Pinte (11 m), 71. Ujlaky – 78. Seye. Diváci: 788. Rozhodca: Prešinský. Žlté karty: Pecha – Bruško, Nosek.
  • Senec: Slovenčiak – Milan Lukáč, Marcin, M. Drahno (81. Gábriš), Pecha – Papaj, Matej Kováč, Ujlaky, Füzik (75. Škrabák) – Pinte, Kozár (90. Augustín)
  • Dubnica: D. Perniš – M. Ondráš, Nosek, Adámik, Pleva – Obert (74. M. Kuzma), T. Zápotoka (46. J. Zápotoka), Držík, Bruško (57. M. Filo ml.) – Kiška, Seye

Už po piatich minútach to vyzeralo, že do dubnickej bránky sa postaví náhradný gólman Kolmokov, keď Papaj z 25 metrov poslal loptu k žrdi a Perniš sa pri zákroku nepríjemne udrel do bránkovej konštrukcie. Po ošetrení sa však opäť postavil medzi žrde. Domáci mohli vyhrávať po následnom rohovom kope, keď Papajov center poslal Kozár do spojnice žrde a brvna dubnickej bránky. Oba tímy hrali tvrdo, po jednom z mnohých nedovolených zákrokov zostal po štvrťhodine hry na zemi v šestnástke Kozár a Pinte z následnej penalty prekonal Perniša – 1:0.

O desať minút mohol vyrovnať Kiška, prešiel aj cez obranu domácich, no netrafil Slovenčiakovu bránku. Rovnako neúspešný bol aj dvakrát Tomáš Zápotoka, pri ktorého pokusoch sa zaskvel domáci Slovenčiak. Desať minút pred prestávkou mohol ešte zvýšiť Pinte, no nastrelil opäť žrď. Druhý polčas nepriniesol výraznejšie príležitosti, padli však dva góly – najprv v 71. min zvýšil strelou z dvadsiatich metrov Ujlaky a o šesť minút znížil Dubničan Seye. Po góle Dubničania pritlačili, no skvelého Slovenčiaka už neprekonali.

Povedali po zápase:

B.KRIŠKA (Senec): „Museli sme vyhrať a tomu sme všetko prispôsobili. Prvý polčas patril nám, druhý súperovi. Snažili sme sa narúšať dubnické kombinácie a hlavne v prvom polčase sme boli lepší. Podržal nás aj gólman Slovenčiak.“

J. BÚTORA (Dubnica): „Z výsledku sme sklamaní: Prvý polčas sme prepásli, začali sme profesorsky. Domáci hrali agresívne, my sme nedokázali využiť šance. Remíza by bola určite spravodlivejšia.“