Protiútok ako z učebnice. Kaprálik sa v Poľsku rozbieha, skóroval v druhom zápase za sebou

Slovenský futbalista Adrián Kaprálik zaznamenal gól v pondelkovom dueli 21. kola poľskej Ekstraklasy a presadil sa tak v druhom stretnutí v rade.

19.02.2024 22:19
Adrián Kaprálik Foto:
Adrián Kaprálik sa začína v poľskej Ekstraklase pravidelne presadzovať.

Dvadsaťjedenročný rodák z Dolného Kubína skóroval v 76. minúte a pomohol Górniku Zabrze k triumfu nad Koronou Kielce 3:1. Kaprálik predviedol spolu s majstrom sveta z roku 2014 Lukasom Podolskim vzorový rýchly protiútok a do odkrytej brány uzavrel skóre duelu. Pozrite si jeho gól (v čase 3:26).

Zostrih zo zápasu Górnik Zabrze - Korona Kielce

Kaprálik, ktorý je v Górniku na ročnom hosťovaní z MŠK Žilina, má po 17 zápasoch v najvyššej poľskej súťaži na konte už päť presných zásahov a k tomu pridal aj dve asistencie.

Mládežnícky reprezentant Slovenska tak patrí po zimnej prestávke k najproduktív­nejším futbalistom Górniku Zabrze. Mužstvu patrí po 21. kole v tabuľke Ekstraklasy 7. miesto so ziskom 32 bodov. Na šiestu pozíciu, na ktorej je obhajca titulu Raków Czestochowa, stráca tri body.