Real dal šancu Girone, v malom madridskom derby prišiel o body i vylúčeného Carvajala

Futbalisti Realu Madrid remizovali v 25. kole španielskej La Ligy na pôde Raya Vallecano 1:1. Na čele tabuľky majú šesťbodový náskok pred druhou Gironou, ktorá sa v pondelok večer predstaví na štadióne Athletica Bilbao.

18.02.2024 19:32
848037030 Foto:
Aurelien Tchouameni pred zápasom s Rayom.

Real sa v malom madridskom derby ujal vedenia už v 3. minúte zásluhou Joselua. Deľbu bodov zariadil Raul De Tomas, ktorý v 27. minúte premenil pokutový kop nariadený za ruku Eduarda Camavingu v šestnástke.

V závere nadstaveného času musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín obranca Realu Dani Carvajal.

Nerozhodný výsledok 1:1 sa zrodil aj v dueli dvoch tímov z chvosta tabuľky medzi Granadou a Almeriou.

Hostia, ktorí sú na poslednom 20. mieste so šesťbodovou stratou na Andalúzanov, stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala s Realom Sociedad San Sebastian 1:2, o triumfe Baskov rozhodol v 90.+3 minúte Mikel Merino.

La Liga – 25. kolo:
Rayo Vallecano – Real Madrid 1:1 (1:1)
Góly: 27. De Tomas (z 11 m) – 3. Joselu, ČK: 90+5. Carvajal (Real) po druhej ŽK

RCD Mallorca – Real Sociedad San Sebastian 1:2 (1:1)
Góly: 4. Sanchez – 38. Kubo, 90.+3 Merino, ČK: 90.+4 Raillo (Mallorca) po druhej ŽK