Koniec víťaznej série United. Manchester zastavil Rodákov Fulham, ligový pohár pre Liverpool

Futbalisti Newcastlu United prehrali v sobotnom šlágri 26. kola Premier League na ihrisku Arsenalu Londýn 1:4.

24.02.2024 18:35 , aktualizované: 25.02.2024 19:02
Raul Jimenez Foto:
Radosť útočníka Fulhamu Raula Jimeneza.

V bránke hostí chýbal pre chorobu slovenský reprezentant Martin Dúbravka. Arsenal si pripísal šieste ligové víťazstvo za sebou a na treťom mieste tabuľky zaostáva za lídrom FC Liverpool o dva a za Manchestrom City o jeden bod. Newcastle je priebežne na ôsmej pozícii.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 26. kola Premier League na ihrisku AFC Bournemouth 1:0. V tabuľke si upevnili priebežné druhé miesto za Liverpoolom, na ktorý strácajú jeden bod.

Jediný gól zápasu strelil v 26. minúte stredopoliar Phil Foden. Bournemouth nezvíťazil v šiestom ligovom zápase za sebou a v neúplnej tabuľke figuruje na 14. mieste.

Futbalisti Manchestru United prehrali v sobotňajšom zápase 26. kola Premier League s FC Fulham 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 7. minúte nadstaveného času Alex Iwobi.

Pre United to bola prvá ligová prehra po piatich zápasoch, predchádzajúce štyri vyhral. V tabuľke je naďalej na 6. mieste, Fulhamu priebežne patrí 12. priečka. Slovenský brankár Marek Rodák bol na lavičke Fulhamu.

Hráči Aston Villy si v sobotu upevnili 4. priečku, keď doma zvíťazili nad Nottinghamom 4:2. Bolo to pre nich tretie víťazstvo z uplynulých štyroch duelov.

Hráči Brightonu remizovali s Evertonom 1:1. Oba góly padli v druhom polčase, keď najskôr obranca Jarrad Branthwaite poslal hostí do vedenia.

Tí hrali od 81. minúty presilovku, keď stredopoliar Billy Gilmour dostal červenú kartu. Domáci však napriek oslabeniu dokázali vyrovnať – v 5. minúte nadstaveného času skóroval obranca Lewis Dunk.

Raphinha Čítajte viac Real spasil veterán Modrič. Má osembodový náskok pred Barcelonou

Futbalisti Crystal Palace dokonale využili početnú výhodu, ku ktorej sa dostali v 35. minúte zápasu s FC Burnley. Stredopoliar hostí Josh Brownhill dostal červenú kartu za držanie a domáci tromi gólmi v druhom polčase dosiahli prvé ligové víťazstvo v kalendárnom roku.

Hráči Burnley prehrali tretí zápas za sebou a naďalej sú na predposlednom 13. mieste iba o skóre pred posledným Sheffieldom, ktorý v nedeľu čakala dohrávka na ihrisku Wolves.

Premier League – 26. kolo:

Wolverhampton Wanderers – Sheffield United 1:0 (1:0)
Gól: 30. Sarabi

Aston Villa – Nottingham Forest 4:2 (3:1)
Góly: 4. Watkins, 29. a 39. Douglas Luiz, 61. Bailey – 45.+5 Niakhate, 48. Gibbs-White

Brighton & Hove Albion – FC Everton 1:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Dunk – 73. Branthwaite, ČK: 81. Gilmour (Bright.)

Crystal Palace – FC Burnley 3:0 (0:0)
Góly: 68. Richards, 72. Ayew, 77. Mateta (11 m), ČK: 35. Brownhill (Burn.)

Manchester United – FC Fulham 1:2 (0:0)
Góly: 89. Maguire – 65. Bassey, 90.+7 Iwobi

AFC Bournemouth – Manchester City 0:1 (0:1)
Gól: 24. Foden

Arsenal FC – Newcastle United 4:1 (2:0)
Góly: 18. Botman (vlastný), 24. Havertz, 65. Saka, 69. Kiwior – 84. Willock

Dráma vo finále

Futbalisti FC Liverpool sa rekordný desiatykrát v histórii stali víťazmi anglického Ligového pohára. V nedeľnom finále v londýnskom Wembley zdolali FC Chelsea 1:0 po predĺžení, keď v 118. minúte rozhodol o ich triumfe hlavičkou kapitán Virgil van Dijk.

Loris Karius Čítajte viac Najskôr žiadali nového brankára, teraz sa prežehnávajú a chcú späť Dúbravku. Môže za to Karius, jeho lapsus potrestal ex-Žilinčan

Liverpool sa predtým z triumfu v tejto súťaži tešili aj v rokoch 1981, 1982, 1983, 1984, 1995, 2001, 2003, 2012 a 2022.

Pred dvoma rokmi zdolal vo finále rovnako Chelsea v rozstrele 11:10, keď ako jediný vtedy nepremenil svoj pokus brankár „Blues“ Kepa Arrizabalaga. Chelsea vyhrala Ligový pohár doteraz päťkrát, naposledy v roku 2015.