Asistencia nepomohla. Bero dostal s Bochumom päťku

Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v sobotňajšom šlágri 23. kola nemeckej Bundesligy nad Lipskom 2:1. Oba góly domácich strelil anglický kanonier Harry Kane, ten rozhodujúci v nadstavenom čase. Úradujúci majstri tak majú na druhom mieste tabuľky osembodovú stratu na lídra Bayer Leverkusen.

24.02.2024 17:55 , aktualizované: 25.02.2024 19:43
Matúš Bero Foto: ,
Matúš Bero z Bpchumu v roztržke v súboji s Mönchengladbachom.

S prehľadom najlepší strelec prebiehajúcej ligovej sezóny Kane poslal svoj tím do vedenia už v 56. minúte. To udržali úradujúci majstri len necelú štvrťhodinu do gólu Benjamina Šeška. Historicky najúspešnejší strelec anglickej reprezentácie sa však znova presadil v nadstavenom čase.

Vedúci „farmaceuti“ sú stále nezdolaní ako jediný tím z popredných piatich líg v prebiehajúcom ročníku. V piatok potvrdili svoju formu proti Mainzu, s ktorým si poradili 2:1. Lipsko je piate so stratou bodu na Dortmund, ktorý absolvoval o duel menej.

Futbalisti Bochumu prehrali v sobotňajšom zápase 23. kola nemeckej Bundesligy na pôde Borussie Mönchengladbach 2:5.

Za hostí odohral celý zápas Slovák Matúš Bero, ktorý asistoval v 88. minúte pri góle Kevena Schlotterbecka na 2:4.

Ich tím je v tabuľke na trinástom mieste, o dve pozície a skóre za svojím sobotňajším súperom. Zápas v Mönchengladbachu sa začal o desať minút neskôr. Početné davy fanúšikov vytvorili v meste rozsiahle kolóny, v dôsledku ktorých požiadala o posunutie úvodného výkopu miestna polícia.

Ďalšie tri bundesligové duely sa skončili nerozhodne. Dvanásty Union Berlín remizoval 2:2 s nováčikom z Heidenheimu, ktorému patrí deviate miesto. Stuttgart si odniesol zo zápasu s Kolínom jeden bod za remízu 1:1 a v neúplnej tabuľke sa tak nepriblížil k druhému Bayernu Mníchov.

František Straka Čítajte viac Chýbal iba kúsok, Straka takmer šokoval Žilinu. Situácia pri penalte? Urobte si názor sami, odkázal kouč Michaloviec

Hostia ukoristili cenný výsledok v boji o udržanie. Rovnakým výsledkom sa skončil duel medzi siedmymi Brémami a nováčikom z Darmstadtu, ktorému patrí posledné miesto.

Bundesliga – 23. kolo:

Borussia Dortmund – TSG 1899 Hoffenheim 2:3 (2:1)
Góly: 21. Malen, 25. Schlotterbeck – 61. a 65. Beier, 2. Bebou

Eintracht Frankfurt – VfL Wolfsburg 2:2 (1:2)
Góly: 14. Max, 90.+2 Marmoush – 2. Lacroix, 36. Behrens

Bayern Mníchov – RB Lipsko 2:1 (0:0)
Góly: 56. a 90.+1 Kane. – 70. Šeško

1. FC Union Berlín – 1. FC Heidenheim 2:2 (2:1)
Góly: 44. Gosens, 45.+2. Aaronson – 4. Dovedan, 71. Beste

Borussia Mönchengladbach – VfL Bochum 5:2 (2:0)
Góly: 29. Gamboa (vlastný), 35. Weigl (z 11 m), 72. Reitz, 78. Siebatcheu, 90.+6. Honorat – 75. Hofmann, 88. Schlotterbeck