Ťažké časy pre Róberta Maka. V Austrálii musel opustiť ihrisko po bizarnej červenej karte

Slovenský futbalista Róbert Mak v reprezentačných zápasoch proti Rakúsku (0:2) odohral sedem minút a v Nórsku (1:1) ani nenastúpil.

07.04.2024 13:11
Róbert Mak Foto:
Róbert Mak musel opustiť ihrisko po kontroverznom rozhodnutí.

Po návrate do Austrálie musel stráviť ďalšiu horkú tabletku, v ligovom zápase musel opustiť ihrisko po zvláštnej červenej karte.

Jeho Sydney FC v 23. kole najvyššej austrálskej futbalovej súťaže čelilo predposlednému tímu tabuľky Newcastle Jets.

33-ročný Slovák však nedohral ani prvý polčas. Po roztržke s domácim obrancom Phillipom Cancarom mu rozhodca ukázal červenú kartu za faul lakťom.

Ako ukázali spomalené zábery, bratislavský rodák naozaj trafil tvár súpera, no ten situáciu výdatne zdramatizoval teatrálnym pádom na trávnik.

Makove protesty boli márne, rozhodca mu ukázal červenú kartu a zápas sa pre neho skončil. Oslabené Sydney nenašlo sily na obrat a Newcastle zvítazil 3:1.