Barcelona premrhala dvojgólový náskok a vedie už len o dva body

Futbalisti FC Barcelona zaváhali v sobotňajšom dueli 31. kola španielskej Primera División, keď len remizovali na pôde FC Sevilla 2:2, hoci viedli 2:0.

11.04.2015 18:37 , aktualizované: 22:04
Barcelona, futbal, smútok Foto: ,
Futbalisti Barcelony po jednom z inkasovaných gólov.

Skóre duelu otvoril v 14. min argentínsky klenot Kataláncov Lionel Messi, vedenie „blaugranas“ zveľadil po polhodine hry Neymar. Domáci ešte do prestávky stihli odpovedať zásluhou Évera Banegu a šesť minút pred koncom upravil Kévin Gameiro na konečných 2:2 po chybe Gerarda Piqueho

Barcelona má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Realom Madrid, ktorý zvíťazili nad hráčmi Eibaru 3:0. Presné zásahy „bieleho baletu“ proti nováčikovi La Ligy zaznamenali Cristiano Ronaldo, Javier Hernández a Jesé Rodríguez. Portugalský stredopoliar trafil z priameho kopu, čo sa mu podarilo naposledy takmer pred rokom v Lige majstrov proti Bayernu Mníchov. Tabuľku strelcov vedie s 38 gólmi.

Obhajca prvenstva Atlético Madrid remizoval na pôde Málagy 2:2. Domáci boli blízko prekvapenia na účet favorita, viedli 2:1, ale aspoň bod pre hostí zariadil Francúz Antoine Griezmann, ktorý v 78. stanovil konečný účet stretnutia. Televízne zábery však odhalili, že vyrovnávajúci gól Atlética padol z postavenia mimo hry.