Dvojgólový hrdina. Ronaldo v šlágri zostrelil Arsenal

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili vo štvrtkovom zápase 14. kola anglickej Premier League nad Brentfordom 2:0.

02.12.2021 23:23
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Rozhodujúci moment. Cristiano Ronaldo strieľa z jedenástky tretí gól United.

O triumfe domácich rozhodol vlastný gól Sergia Canosa z 12. minúty, druhý pridal po prestávke Son Heung-Min.

V šlágri kola zvíťazil Manchester United nad Arsenalom Londýn 3:2. O triumfe domácich rozhodol dvoma gólmi Cristiano Ronaldo.

Prvá gólová situácia sa na štadióne Tottenhamu zrodila po tom, ako domáci rozohrali roh na krátko, následne poslal Son Heung-Min center na päťku.

Hosťujúci Pontus Jansson v snahe odhlavičkovať loptu do bezpečia však trafil pred ním stojaceho Canosa a od neho sa odrazila do siete.

Juraj Kucka Čítajte viac Chelsea uspela na pôde Watfordu, vyhrali aj City a Liverpool

Po zmene strán založil v 65. minúte akciu Kane, loptu poslal Reguilonovi, ktorý ju následne prihral Sonovi a domáci útočník zakončoval do odkrytej bránky.

„Kohúti“ si pripísali druhý triumf za sebou.

Na Old Trafford išli hráči Arsenalu do vedenia po kurióznej situácii v 16. minúte.

Po rohovom kope domáci Fred nešťastne prišliapol nohu svojmu brankárovi De Geovi, ktorý zostal ležať na bránkovej čiare.

Loptu domáci následne poslali mimo šestnástky len k Tomijasuovi, ktorý ju sklepol k Emilemu Smithovi-Roweovi a ten ju bez prípravy poslal vedľa stále ležiaceho brankára.

Celú situáciu ešte skúmal VAR, ale „kanonieri“ išli do vedenia. Tesne pred prestávkou domáci vyrovnali po peknej akcii, ktorú zakončil Bruno Fernandes.

Ihneď po zmene strán chytil De Gea gólovú hlavičku Gabriela a v 52. minúte sklepol loptu do siete Ronaldo po prihrávke z pravej strany – 2:1.

O tri minúty neskôr vyrovnal z podobnej akcie Martin Ödegaard. Ten istý hráč však v 69. minúte fauloval Freda a po konzultácii s VAR-om kopali „červení diabli“ penaltu.

Ronaldo ju premenil prudkou strelu do stredu bránky a zabezpečil domácim víťazstvo.

Na ich lavičke ešte nesedel nový tréner Ralf Rangnick, ktorý po udelení pracovného víza absolvuje debut počas víkendu v dueli proti Crystal Palace.

14. kolo PL:

Manchester United – Arsenal Londýn 3:2 (1:1)
Góly: 52. a 70. Ronaldo (druhý z 11 m), 44. Fernandes – 16. Smith-Rowe, 55. Ödegaard

Tottenham Hotspur – Brentford FC 2:0 (1:0)
Gól: 12. Canos (vlastný), 65. Son Heung-Min

Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #Manchester United #Premier League #Tottenham Hotspur #Arsenal Londýn