Slavia v úvodnom kole trojbodová, prispel k tomu aj Schranz

Futbalisti Viktorie Plzeň vstúpili do nového ročníka najvyššej českej súťaže víťazstvom 2:1 nad FK Mladá Boleslav.

25.07.2021 23:43
Lukáš Štetina Čítajte viac Päť gólov na Letnej. Sparta so Štetinom začala ligu víťazne

Oba góly strelili domáci v prvom polčase, postarali sa o ne Jean-David Beauguel a Radim Řezník.

Úradujúci majster Slavia Praha zvíťazil na pôde Zlína 1:0, keď o jediný presný zásah zápasu sa postaral v 70. minúte Jan Kuchta.

Za „zošívaných“ nastúpil do druhého polčasu slovenský reprezentant Ivan Schranz.

Sumáre – 1. kolo:

Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)
Góly: 28. Beauguel, 36. Řezník – 62. Škoda
M. Káčer hral do 86. min, M. Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov – S. Dancák hral celý zápas

Dynamo České Budějovice – FK Teplice 1:0 (0:0)
Gól: 61. Mihálik
M. Králik hral celý zápas, L. Skovajsa hral celý zápas a dostal ŽK, D. Šípoš (všetci České Budějovice) bol na lavičke náhradníkov

Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Gól: 31. Petržela. ČK: 69. Cicilia (Slovácko)
M. Koscelník hral celý zápas a dostal ŽK, K. Mészáros hral 1. polčas, M. Faško nastúpil v 81. min – P. Bajza chytal celý zápas, P. Šimko hral celý zápas

Fastav Zlín – Slavia Praha 0:1 (0:0)
Gól: 70. Kuchta
M. Hlinka hral celý zápas, R. Matejov hral do 73. min, M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov – I. Schranz nastúpil v 46. min

Viac na túto tému: #Viktora Plzeň