Škriniar ustrážil Ronalda. Lige kraľujú milánski rivali

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom zdolali v šlágri 18. kola talianskej Serie A Juventus Turín 2:0.

17.01.2021 17:11 , aktualizované: 18.01.2021 22:49
Milan Škriniar, Cristiano Ronaldo Foto: ,
Milan Škriniar z Interu Miláno hlavičkuje pred najväčšou hviezdou Juventusu Cristianom Ronaldom.

O triumfe nad úradujúcim majstrom vo svojom strede s Cristianom Ronaldom rozhodli Arturo Vidal a Nicolo Barella.

Inter sa v nedeľu bodovo dotiahol na lídra tabuľky AC Miláno. Jeho mestský rival však v pondelok zvládol duel na ihrisku Cagliari, keď zvíťazil 2:0 a znovu Interu odskočil na rozdiel troch bodov.

„Stará dáma“ prehrávala na San Sire od 13. minúty po hlavičke Čiľana Vidala, ktorý zužitkoval center Achrafa Hakimiho. V 52. minúte dostal Barella dlhú prihrávku do behu, prudkou strelou prekonal Wojciecha Szczesneho a stanovil konečný výsledok.

Škriniarov spoluhráč zo slovenskej reprezentácie Juraj Kucka prispel gólom k remíze Parmy na pôde Sassuola 1:1. V 37. minúte hlavou k vzdialenejšej žrdi strelil úvodný gól zápasu.

Bod pre Sassuolo zachránil vo štvrtej minúte nadstaveného času z jedenástky Filip Djuričič.

Zápas sa pre Kucku začal nešťastne, keď už v 1. minúte dostal od obrancu domácich Vlada Chiricheşa kopanec do hlavy, utrpel krvavú ranu a museli ho ošetrovať. Zápas dohrával s bandážou na hlave. Lukáš Haraslín nastúpil za Sassuolo v 71. minúte.

Juraj Kucka dohrával zápas so Sassuolom s... Foto: SITA/AP, Massimo Paolone
Juraj Kucka Juraj Kucka dohrával zápas so Sassuolom s bandážou na hlave.

Futbalisti SSC Neapol deklasovali Fiorentinu 6:0. V neúplnej tabuľke sa so ziskom 34 bodov posunuli na tretie miesto.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka v drese Neapola do zápasu nezasiahol.

Serie A – 18. kolo:

Cagliari – AC Miláno 0:2 (0:1)
Góly: 7. a 52. Ibrahimovič (prvý z 11m), ČK: 74. Saeleameker­s (AC)

Inter Miláno – Juventus Turín 2:0 (1:0)
Góly: 13. Vidal, 52. Barella M. Škriniar odohral za Inter celý zápas

Atalanta Bergamo – FC Janov 0:0

Sassuolo Calcio – Parma Calcio 1:1 (0:1)
Góly: 90+4. Djuričič (z 11 m) – 37. KUCKA L. Haraslín nastúpil za Sassuolo v 71. minúte – J. Kucka odohral za Parmu celý zápas

Crotone Calico – Benevento Calcio 4:1 (2:0)
Góly: 29. a 54. Simy, 5. Glik (vlastný), 65. Vulič – 83. Falque

SSC Neapol – ACF Fiorentina 6:0 (4:0)
Góly: 5. a 72. Insigne (druhý z 11 m), 36. Demme, 38. Lozano, 45. Zielinski, 89. Politano