Škriniar nebol v základe, vraj ho pustia za 60 miliónov. V čom nepasuje Contemu?

Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar chýbal v pondelok v základnej zostave Interu Miláno pri ligovom triumfe nad FC Turín 3:1 a podľa talianskych médií má pred budúcou sezónou zmeniť dres.

14.07.2020 11:31
Milan Škriniar, Cristian Biraghi, Romelu Lukaku Foto: ,
Milan Škriniar so spoluhráčmi Cristianom Biraghim a Romeluom Lukakuom.
debata (10)

Športový denník Tuttosport tvrdí, že klub je ochotný pustiť ho pri ponuke nad 60 miliónov eur.

Ešte donedávna Inter označoval Škriniara za nepredajného.

Situácia sa však zmenila po nepresvedčivých tohtosezónnych výkonoch slovenského zadáka, ktorého médiá na Apeninskom polostrove kritizovali po remíze 2:2 v predchádzajúcom kole na ihrisku Hellasu Verona.

Podľa nich príliš „nepasuje“ do trojčlennej obrannej línie kouča Antonia Conteho.

Kariéra Milana Škriniara Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Marec 2013: Spoznávate ich? Stopér Zlatých...

Koncom júna nahneval svojho zamestnávateľa aj červenou kartou a vulgárnym výstupom na adresu rozhodcu v domácom ligovom súboji so Sassuolom (3:3), za čo si vyslúžil stopku na tri zápasy i finančnú pokutu.

Najvážnejším kandidátom na získanie 25-ročného Škriniara je teraz Manchester United, ktorý údajne už ponúkol za jeho služby 65 miliónov eur. V hre o jeho angažovanie majú byť aj Manchester City a Paríž St. Germain.

Škriniar prišiel do Interu v lete 2017 zo Sampdorie za 34 miliónov eur. Vlani v máji podpísal s Interom nový kontrakt do júna 2023.

Inter sa v pondelok vďaka triumfu dostal na druhé miesto Serie A o skóre pred Lazio Rím, Atalanta Bergamo zaostáva o jeden bod. Líder Juventus má na čele osembodový náskok. Škriniar nastúpil až v 76. minúte.

Do vedenia sa síce dostali hostia gólom Andreu Belottiho v 17. minúte, ale Milánčania rozhodli o svojom víťazstve po zmene strán. Postupne sa presadili Ashley Young, Diego Godin a Lautaro Martinez.

„Hoci sme dlho prehrávali, určite sme si dnes zaslúžili bodovať naplno. Na Juventus to už asi nebude stačiť, ale chceme naďalej vyhrávať a uvidíme, na akú priečku to bude na konci sezóny stačiť,“ povedal strelec druhého gólu Godin po zápase pre Sky Sport Italia.