Juventus Turín pokutovým kopom v nadstavenom čase zdolal AC Miláno

Futbalisti Juventusu Turín zdolali hráčov AC Miláno 2:1 v piatkovom šlágri 28. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Medhi Benatia
Hráči Juventusu oslavujú gól Medhiho Benatiu.
Autor: ,

Skóre duelu otvoril Mehdi Benatia v závere prvého dejstva vyrovnal Carlos Bacca. Milánčanom skomplikoval sitúáciu José Sosa, ktorý v priebehu štyroch minút inkasoval dve žlté a následnú červenú kartu. Úradujúci majster krátku presilovku rozhodol v nadstavenom čase, keď Paulo Dybala premenil pokutový kop.

Slovenský reprezentant v službách „rossoneri“ Juraj Kucka vybehol na trávnik v 55. minúte. Juventus vedie ligovú tabuľku s 11-bodovým náskokom pred AS Rím, ktorý má však zápas k dobru. Milánčania okupujú siedme miesto.

Výsledok piatkového stretnutia 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Juventus Turín – AC Miláno 2:1 (1:1)
Góly: 30. Benatia, 90.+ Dybala (z pok. kopu) – 43. Bacca, ČK: 90.+ J. Sosa (AC Miláno) po druhej ŽK