Liverpool si v šlágri poradil s Arsenalom, Manchester United len remizoval

Súboj o priečky, ktoré zaručia účasť v Lige majstrov. Takýto punc mal sobotňajší šláger 27. kola Premier League medzi FC Liverpool a londýnskym Arsenalom, ktorý sa skončil výhrou domácich 3:1.

04.03.2017 15:49 , aktualizované: 22:06
zväčšiť Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp oslavuje... Foto: SITA/AP, Dave Thompson
Jürgen Klopp Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp oslavuje víťazstvo nad Arsenalom.

„The Reds“ tak preskočili tohto protivníka v tabuľke najvyššej anglickej futbalovej súťaže, momentálne im patrí 3. priečka, Arsenal klesol na piate miesto.

V prvej časti hry boli hostia veľmi nevýrazní a hráči Liverpoolu to zásluhou väčšej aktivity využili na polčasové vedenie (2:0). Prvý gólový moment sa zrodil už v 9. min po spolupráci Sadia Maného a Roberta Firmina, zakončoval druhý menovaný. V 40. min si úlohy vymenili a bolo 2:0.

Po prestávke poslal tréner Arsenalu Arséne Wenger do hry Alexisa Sáncheza – pre mnohých nepochopiteľne nepostavil do základu tohto svojho najlepšieho kanoniera – a na trávniku to bolo cítiť. Bol to on, ktorý vyslal v 57. minúte do gólovej koncovky Dannyho Welbecka a oživil nádeje „kanonierov“ aspoň na zisk bodu.

Zápasu tento moment prospel, výsledok bol na vážkach. V 82. minúte mohol tri body pre domácich poistiť striedajúci Divock Origi, lenže jeho hlavička sa odrazila od žrde po ľavej ruke brankára Petra Čecha. Poistku k trojbodovému zisku dali zverenci Jürgena Kloppa až v nadstavení, keď peknú rýchlu akciu zakončil Georginio Wyjnaldum.

Liverpool aj v tomto prípade ukázal, že v aktuálnej sezóne proti silným dokáže zahrať a zabodovať – Arsenal zdolal v prebiehajúcom ročníku dvakrát, s Tottenhamom vyhral i remizoval, rovnako tak s Chelsea, s Manchestrom United hral dvakrát nerozhodne a v doposiaľ jednom súboji s Manchestrom City zvíťazil.

„Po 45 minútach sme šli do šatne s dvojgólovým vedením a boli sme spokojní s našou hrou. Lenže sa ukázalo, že v tomto zápase nie je nič garantované. Sme stále mladí a cítime, že sa učíme. Samozrejme, mrzí nás, akí sme po Vianociach nekonzistentní,“ povedal pre BBC ofenzívny stredopoliar Liverpoolu Adam Lallana, jeden z najlepších hráčov na ihrisku. Bolo to len tretie víťazstvo mužstva v tomto roku vo všetkých súťažiach.

Tréner Londýnčanov Arsene Wenger v rozhovore pre BT Sport skonštatoval: „V prvom polčase sme mali problém dostať sa do rytmu. Inkasovali sme lacné góly – po priamych loptách od brankára, čo v takýchto zápasoch nečakáte. V druhom polčase sme reagovali dobre – kolektívne.“ Brankár Petr Čech dodal: „V prípade trojbodového zisku by sme ešte mali šancu na titul, ale ten už je teraz veľmi vzdialený.“ Arsenalu pre chorobu chýbal Mesut Özil.

Oveľa spokojnejší mohol byť tréner Liverpoolu Jürgen Klopp, pre BBC povedal: „Keď sme kompaktní, je to fantastické. Adam Lallana dokáže vyjsť z radu a niečo vyvolať. Simon Mignolet zachránil naše životy. Vzhľadom na silu súpera to bol doteraz náš najlepší zápas. Je naozaj dôležité byť v štvorke nad Arsenalom. Minulý týždeň sme sa cítili naozaj zle, potrebovali sme pár dní, aby sme pochopili, čo sa stalo.“ Po veľkej biede proti Leicestru City výkon jeho zverencov šiel rapídne nahor.

Futbalisti Manchestru United len remizovali s hráčmi Bournemouthu 1:1. „Červení diabli“ sa ujali vedenia gólom Marcosa Roja. Hostia však ešte v prvom polčase vyrovnali, keď sa z pokutového kopu presadil Joshua KIng. Zverenci Josého Mourinha nevyužili vylúčenie Andrewa Surmana zo záveru prvého polčasu, ani pokutový kop, ktorý nepremenil Zlatan Ibrahimovič.

V nadstavenom čase mal ešte dve veľké šance Paul Pogba, no skóre sa nemenilo. Manchesterský klub predĺžil sériu bez prehry v Premier League na 17 zápasov, Bournemouth získal historicky prvý bod z Old Traffordu.

Premier League – 27. kolo:

Liverpool – Arsenal Londýn 3:1 (2:0)
Góly: 9. Firmino, 40. S. Mané, 90.+ Wijnaldum – 57. Welbeck

Manchester United – Bournemouth 1:1 (1:1)
Góly: 23. Rojo – 40. J. King (z pok. kopu), ČK: 45. Surman (Bournemouth)

Leicester – Hull 3:1 (1:1)
Góly: 27. Fuchs, 59. Mahrez, 90. Huddlestone (vlastný) – 14. Clucas

Stoke – Middlesbrough 2:0 (2:0)
Góly: 29. a 42. Arnautovič

Swansea – Burnley 3:2 (1:1)
Góly: 12. a 90.+ F. Llorente, 69. Olsson – 20. a 61. A. Gray (prvý z pok. kopu)

Watford – Southampton 3:4 (1:2)
Góly: 4. Deeney, 79. Okaka, 90.+ Doucoure – 45.+ a 86. Redmond, 28. D. Tadič, 83. Gabbiadini

West Bromwich – Crystal Palace 0:2 (0:0)
Góly: 55. Zaha, 84. Townsend

1. Chelsea 26 20 3 3 55:19 63
2. Tottenham 26 15 8 3 50:18 53
3. Liverpool 27 15 7 5 58:34 52
4. Manchester City 25 16 4 5 51:29 52
5. Arsenal 26 15 5 6 55:31 50
6. Manchester United 26 13 10 3 39:22 49