Barcelonu vykúpil hrdina Messi, Real otočil zápas z 0:2

Lionel Messi v novej pozícii na ihrisku bol napokon hrdinom FC Barcelona v nedeľňajšom zápase španielskej futbalovej La Ligy na pôde Atlética Madrid. Argentínsky útočník zabezpečil hosťom tri body zásahom z 86. minúty.

26.02.2017 18:48 , aktualizované: 22:49
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi strieľa víťazný gól do siete Jana Oblaka.

Tréner katalánskeho tímu Luis Enrique sa po nevýrazných výkonoch a výsledkoch z ostatného obdobia rozhodol pre zmenu formácie. Barcelončania nastúpili v rozostavení 3–4–3. Zadný šík utvorili Jérémy Mathieu, Samuel Umtiti a Gerard Piqué. V strede poľa dostal príležitosť Sergi Roberto, Rafinha bol na pravej strane útoku a Lionel Messi dostal voľnosť v strede za útočným tandemom Luis Suárez – Neymar.

Prvý gól videli diváci na Štadióne Vicenteho Calderóna po hodine hry – Rafinha sa najrýchlejšie zorientoval v pokutovom území a krížnou strelou prekonal Jana Oblaka. Atlético zmazalo manko o šesť minút neskôr, stopér Diego Godín skóroval hlavou po Kokeho centri. Zdalo sa, že aktéri sa rozídu zmierlivo, avšak v 86. minúte obrana domáceho tímu neustrážila Messiho a argentínsky klenot na dvakrát dostal loptu do siete.

„Mužstvo odohralo skvelý zápas. Dve zaváhania, dva nešťastné momenty nás stáli zisk troch bodov. Bol to veľmi vyrovnaný duel. Na konci sa tešil úspešnejší tím,“ uviedol kapitán madridského klubu Gabi, citoval ho klubový web.

„Dnešné víťazstvo je pre mužstvo veľkým povzbudením, nerodilo sa ľahko. V prvom polčase sme stratili veľa lôpt, v druhom to bolo oveľa lepšie,“ vyhlásil Luis Enrique, citoval ho web FCB. Autor prvého zásahu Rafinha doplnil: „Dokázali sme odpovedať na súperov gól. Musíme sa vždy veriť a bojovať o každú loptu. Mužstvo vydalo zo seba maximum, a to nám vynieslo tri body.“

Obaja tréneri sa v nedeľu zapísali do štatistík. Domáci Diego Simeone odkoučoval trojsté súťažné stretnutie na lavičke Atlética, kormidla sa ujal v januári 2012. V historickom klubovom meradle je pre ním iba Luis Aragonés (612 zápasov). Hosťujúci tréner Luis Enrique víťazstvom oslávil stý ligový duel na lavičke Barcelony (bilancia 75–14–11). „Mám radosť z víťazstva nad priamym konkurentom, no je pred nami dlhá cesta. Je dobré, že v boji o titul naďalej vyvíjame tlak,“ dodal Luis Enrique.

Real Madrid zvíťazil na trávniku Villarrealu 3:2, hoci po bezgólovom prvom polčase zaostával v 56. min už 0:2. Gareth Bale, Cristiano Ronaldo z pokutového kopu a Álvaro Morata sa však postarali o dokonalý zvrat, vďaka ktorému zverenci Zinedina Zidana stále sú na 1. priečke tabuľky pre Barcelonou. Majú o bod viac a odohraný zápas menej.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 24. kola La Ligy:

Espanyol Barcelona – Osasuna Pamplona 3:0 (1:0)
Góly: 17. Caicedo, 46. Jurado, 90.+ G. Moreno, ČK: 27. Oier (Osasuna)

Atlético Madrid – FC Barcelona 1:2 (0:0)
Góly: 70. Godín – 64. Rafinha, 86. Messi

Bilbao – Granada 3:1 (2:1)
Góly: 11. Susaeta, 33. Leuke, 69. M. San José – 14. Carcela-González

Gijón – Celta Vigo 1:1 (0:0)
Góly: 49. Moi Gómez – 75. Aspas, ČK: 74. Meré (Gijón)

Villarreal – Real Madrid 2:3 (0:0)
Góly: 50. Trigueros, 56. Bakambu – 64. Bale, 74. C. Ronaldo (z pok. kopu), 83. Morata

1. Real Madrid 23 17 4 2 60:22 55
2. FC Barcelona 24 16 6 2 65:20 54
3. FC Sevilla 24 16 4 4 48:29 52
4. Atlético Madrid 24 13 6 5 44:21 45
5. San Sebastián 24 14 2 8 37:32 44
6. Villarreal 24 10 9 5 32:18 39
7. Eibar 24 11 5 8 39:31 38
8. Bilbao 24 11 5 8 31:29 38