Herthu delili od veľkej výhry sekundy. Bayern vydoloval bod po faule Pekaríka

Futbalistom Herthy Berlín v absolútnom závere sobotňajšieho bundesligového duelu proti Bayernu Mníchov uletel z hrsti trojbodový vrabec.

18.02.2017 18:08 , aktualizované: 21:06
Robert Lewandowski Foto: ,
Útočník Bayernu Robert Lewandowski ratoval v nadstavenom čase zápasu proti Herthe bod.

Keď to už-už vyzeralo na ich víťazstvo 1:0 vďaka presnému zásahu Vedada Ibiševiča v polovici prvého polčasu, v šiestej minúte nadstaveného času slovenský reprezentant Peter Pekarík tesne pred pokutovým územím fauloval prenikajúceho súpera aj za cenu žltej karty a hostia po následnej štandardke skórovali: Thiago Alcantara našiel v šestnástke Arjena Robbena, ktorého strelu z prvej ešte zastavil pred bránkovou čiarou domáci obranca, ale striedajúci kanonier Robert Lewandowski sa z dorážky nepomýlil.

„Bod proti Bayernu je skutočne úžasný, ale bolí to. Víťazstvo by rozhodne nebolo nezaslúžené. Mužstvo hralo výborne a mali sme dostatok možností poistiť jednogólový náskok. Žiaľ, nadstavovalo sa priveľa minút,“ komentoval tréner Pál Dárdai.

Rozhodca avizoval k deväťdesiatim plus päť minút, Lewandowski však skóroval v šiestej a brankár domácich Rune Jarstein dostal žlté napomínanie dokonca v siedmej. „Dnes to bol náš životný zápas. Bayern sme mali na lopate, ale je asi nepísaný zákon, že nad ním nemôžete zvíťaziť,“ zlostil sa stopér Sebastian Langkamp.

Bayern síce na ceste za obhajobou bundesligového titulu zakopol, ale vzhľadom na priebeh stretnutia bral aj bod. „Vedeli sme, že to tu bude ťažké. Hertha odohrala dobrý prvý polčas, s veľkým nasadením. Po zmene strán to bolo iné, utvorili sme si väčší tlak. Náš gól bol zaslúžený a konečný výsledok je spravodlivý,“ tvrdí tréner Mníchovčanov Carlo Ancelotti. Jeho tím je s 50 bodmi s prehľadom na čele tabuľky I. bundesligy, Hertha zostala na 6. priečke s 34 bodmi.

Dortmundský kanonier Aubameyang mal prvé dve veľké šance zápasu s Wolfsburgom, s oboma si ale poradil brankár Benaglio. Prekonal ho po dvadsiatich minútach spoluhráč Bruma. Wolfsburg sa osmelil až v závere polčasu, Malli však tesne minul bránku. Definitívne rozhodli domáci po zmene strán, keď poľský obranca Piszczek najprv skóroval a následne prihral na gól Dembélému.

Prvýkrát v bundesligovej histórii sa stalo, že by priemerný vek základnej jedenástky jedného tímu bol vyšší ako vek súperovho trénera. Zostava Darmstadtu mala v priemere 29 rokov a 224 dní, kouč Hoffenheimu Julian Nagelsmann je o 14 dní mladší. A práve Nagelsmann sa mohol po zápase radovať, lebo jeho tím vyhral 2:0, o čo sa v druhom polčase postaral Kramarič.

Bundesliga – 21. kolo:

Borussia Dortmund – Wolfsburg 3:0 (1:0)
Góly: 20. Bruma (vlastný), 48. Piszczek, 59. O. Dembélé

Eintracht Frankfurt – Ingolstadt 0:2 (0:1)
Góly: 26. Bregerie, 69. Gross (z pok. kopu), ČK: 34. Abraham – 81. Leckie

Hertha Berlín – Bayern Mníchov 1:1 (1:0)
Góly: 21. Ibiševič – 90.+ Lewandowski
Peter Pekarík odohral celý zápas a v 90.+ min videl ŽK, Ondrej Duda (obaja Hertha) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hoffenheim – Darmstadt 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 90.+ Kramarič (druhý z pok. kopu)

Mainz – Werder Brémy 0:2 (0:2)
Góly: 16. Gnabry, 23. Delaney

Hamburger SV – Freiburg 2:2 (1:1)
Góly: 15. A. Hunt, 57. Gregoritsch – 23. Philipp, 72. Grifo
Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

1. Bayern Mníchov 21 15 5 1 46:13 50
2. Lipsko 20 13 3 4 36:20 42