Bayern odvrátil blamáž v samom závere, ďalšia prehra Lipska

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v Ingolstadte 2:0 a zvýšili náskok na čele nemeckej ligy. Úradujúci majster po 20 kolách vedie o sedem bodov pred Lipskom, ktoré doma nečakane podľahlo zachraňujúcemu sa Hamburgu 0:3.

11.02.2017 18:15 , aktualizované: 21:15
Bayern Mníchov, futbal, radosť Foto: ,
Futbalisti Bayernu sa tešia z gólu v sieti Ingolstadtu.

Naprázdno vyšli aj ďalšie celky z horných poschodí tabuľky. Tretí Frankfurt prehral v Leverkusene 0:3, štvrtý Dortmund si zo štadióna posledného Darmstadtu odviezol nečakanú porážku 1:2.

Bayern sa proti Ingolstadtu dlho trápil. Až v poslednej minúte ukončil bezgólový stav Arturo Vidal a vzápätí pridal poistku Arjen Robben. Mníchovský tím dosiahol 15. bundesligovú výhru v ročníku a čiastočne napravil minulú domácu remízu 1:1 so Schalke.

Po šťastnom postupe Borussie v Nemeckom pohári do štvrťfinále (po výhre v penaltovom rozstrele nad Herthou Berlín) prišiel slabý výkon v lige na trávniku Darmstadtu, ktorý vyústil do prehry. Domáci sa ujali vedenia gólom novej posily Terrenca Boyda, ktorý skóroval v bundeslige prvý raz. Mužstvo strelilo gól po 484 minútach. Pred odchodom do šatne vyrovnal Raphael Guerreiro, lenže v druhom polčase Antonio Čolak presným zásahom zabezpečil Darmstadtu prvú domácu výhru od 22. októbra minulého roka – po jedenástich neúspešných pokusoch.

„Dnes išlo o maličkosti. Z tohto pohľadu možno povedať, že sme nemilosrdne prepadli,“ komentoval tréner Borussie Thomas Tuchel na tlačovej besede. Ten vsadil na „baby tím“ s vekovým priemerom 23,6 roka, kým súper bol „starší“ o takmer sedem rokov (30,2). Medzi mladými hráčmi bol aj debutant Dženis Burnič (18) či Emre Mor (19). „V žiadnom prípade, ani Mor ani Burnič nie sú zodpovední za túto prehru,“ bránil Tuchel svojich mladíkov. Uznal však, že súper vyhral zaslúžene. Každopádne, nebola to vydarená generálka na osemfinále Ligy majstrov, v ktorom jeho tím zavíta budúci utorok na štadión Benficy Lisabon.

Ďalšie prekvapenie kola sa zrodilo v Lipsku, kde druhý tím tabuľky RB prišiel o všetky tri body po hladkej prehre 0:3 s Hamburgerom SV, ktorý sa vďaka víťazstvu odpútal z priečky znamenajúcej zostup. Pre nováčika súťaže to bola prvá domáca prehra v prvej bundeslige. Naposledy prehralo Lipsko na svojom štadióne 15. apríla 2016 s SV Sandhausen (0:1) ešte v druhej lige. Zverenci Ralpha Hasenhüttla utrpeli v súťaži druhú prehru za sebou, keď pred týždňom podľahli Dortmundu (0:1). Na vedúci Bayern, ktorý vyhral v Ingolstadte, strácajú už sedem bodov.

„Nebol to z našej strany dobrý domáci zápas. Na začiatku sme mali jednu šancu, ktorú sme, žiaľ, nevyužili. Potom sa súper presadil dvoma štandardnými situáciami, pri ktorých sme nebránili dobre. Aj to sa občas stane. Pokúsili sme sa o mnohé, no málo sa nám pošťastilo. Mám pocit, že dnes by sme nedali gól, aj keby sme hrali tri hodiny,“ cituje kicker.de vyjadrenie trénera RB Lipsko Hasenhüttla.