Chelsea urobila výrazný krok za titulom. Arsenal zdolala 3:1

Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili nad Arsenalom 3:1 v sobotňajšom zápase 24. kola najvyššej anglickej súťaže.

04.02.2017 15:56 , aktualizované: 19:38
FC Chelsea Foto: ,
Radosť hráčov Chelsea v zápase proti Arsenalu.

Skóre šlágra otvoril v 13. min Marcos Alonso, po zmene strán vedenie „The Blues“ presnými zásahmi zvýšili Eden Hazard a Cesc Fábregas. Jediný gól Arsenalu strelil v nadstavenom čase stretnutia Olivier Giroud. Chelsea figuruje s 59 bodmi na prvom mieste tabuľky Premier League, Arsenal je s dvanásťbodovým mankom tretí.

Deväťgólovú prestrelku videli diváci v liverpoolskom Goodison Parku medzi FC Evertonom a AFC Bournemouth. Domáci vyhrali 6:3, pričom na ich víťazstve sa podieľal štyrmi gólmi 23-ročný útočník Romelu Lukaku. Prvý raz počas svojej profesionálnej kariéry v jednom zápase dosiahol štyri presné zásahy.

Belgičan Lukaku naštartoval svoj gólový deň už po tridsiatich sekundách hry, čím sa vyrovnal hráčovi Chelsea Pedrovi Rodríguezovi, ktorý držal rekord aktuálnej sezóny ako autor najrýchlejšieho gólu v Premier League. Do polčasu pridal svoj druhý presný zásah a ďalšie dva si nechal na koniec druhého polčasu. V prebiehajúcom ročníku súťaže má na konte už 16 gólov a poskočil v streleckej tabuľke na prvé miesto. Za ním nasledujú 15-góloví Alexis Sánchez z Arsenalu a Diego Costa z Chelsea.

"Povedali sme si, že na ihrisko vyjdeme s tým, že budeme lietať. Celý týždeň sme sa na to pripravovali. Sebavedomie nám nechýba,“ cituje Lukakua portál BBC. Ten strelil v sezóne už svoj druhý hetrik, prvý sa mu pošťastil v septembri minulého roka, keď trikrát trafil do siete Sunderlandu. Hetrik proti Bournemouthu bol jubilejný trojstý v histórii Premier League.

"Romelu ukázal, že jedným z najlepších zakončovateľov v súčasnom futbale. Skórovanie patrí medzi jeho najväčšie prednosti. Musíme ho podporiť, aby tvoril. Môže sa zlepšiť, dnes však ukázal maximum,“ hodnotil hráčov výkon tréner Evertonu Ronald Koeman.

Everton v zápase viedol po prvom polčase už 3:0 a všetko sa zdalo byť jasné. Lenže hosťujúci Joshua King dvoma gólmi duel poriadne zdramatizoval. Našťastie pre domácich, Lukaku dvakrát zareagoval. Harry Arter potom znížil z pohľadu hostí na 3:5, ale posledné slovo mal Ross Barkley z Evertonu.

Liverpoolsky klub ťahá šnúru siedmich zápasov bez prehry a v tabuľke mu patrí siedma pozícia. Hráči dali víťazný darček trénerovi Ronaldovi Koemanovi, ktorý viedol mužstvo v Premier League jubilejný stý krát. Opačným smerom v tabuľke sa pohybuje Bournemouth, ktorý je v tomto kalendárnom roku bez víťazstva. Z ostatných ôsmich zápasov vyhrali zverenci Eddieho Howea iba raz a v trinástich dueloch inkasovali 34 gólov.

Chelsea – Arsenal 3:1 (1:0)
Góly: 13. M. Alonso, 53. E. Hazard, 85. Fábregas – 90.+ Giroud

Crystal Palace – Sunderland 0:4 (0:4) Góly: 45.+ a 45.+ J. Defoe, 10. L. Koné, 43. N'Dong

Everton – Bournemouth 6:3 (3:0)
Góly: 1., 29., 83. a 85. Lukaku, 24. McCarthy, 90.+ Barkley – 59. a 70. King, 90. Arter

Hull – Liverpool 2:0 (1:0)
Góly: 44. N'Diaye, 84. Niasse

Southampton – West Ham 1:3 (1:2)
Góly: 12. Gabbiadini – 14. A. Carroll, 44. Obiang, 52. Noble

Watford – Burnley 2:1 (2:0)
Góly: 10. Deeney, 45.+ Niang – 78. Barnes (z pok. kopu), ČK: 6. Hendrick (Burnley)

West Bromwich – Stoke 1:0 (1:0)
Gól: 6. J. Morrison

Tottenham – Middlesbrough 1:0 (0:0)
Gól: 58. H. Kane (z pok. kopu)