Arsenal šokujúco prehral s Watfordom. Liverpool remizoval s Chelsea

V 23. kole anglickej ligy sa nedarilo favoritom. Futbalisti Arsenalu senzačne podľahli Watfordu 1:2 a doma v Premier League utrpeli prvú porážku od augusta.

31.01.2017 23:42
Arsenal, Watford Foto: ,
Radosť hráčov Watfordu.

Nečakane zaváhal aj Tottenham, ktorý len remizoval 0:0 na pôde Sunderlandu. Vedúca Chelsea hrala v šlágri večera aj vinou nepremenenej penalty Diega Costu na pôde Liverpoolu 1:1 a vedie tabuľku o deväť bodov pred Tottenhamom a Arsenalom.

Arsenal v predchádzajúcich 22 kolách v prvej štvrťhodine neinkasoval jediný gól, v utorok ale prežil hororový vstup do stretnutia. V desiatej minúte otvoril skóre z priameho kopu Kaboul, ktorého strelu tečoval Ramsey a Čech nemal šancu na zmenu smeru zareagovať.

Watford tak prvýkrát v histórii viedol nad Arsenalom v ligovom zápase a o tri minúty neskôr na tom bol ešte lepšie. Čech prvú možnosť ešte vyrazil, ale obrana len sledovala, ako sa z dorážky presadil Deeney. „Kanonieri“ v prvej polovici nevystrelili medzi tyče a odprevádzal ich piskot.

Kouč Wenger počas pauzy poslal na trávnik Walcotta namiesto Girouda a jeho zverenci výrazne pridali, čo im vynieslo Iwobiho zníženie v 58. minúte. Domáci v druhej polovici prestrieľali súpera 17:1, ale k vyrovnaniu to neviedlo, Luca Pérez v závere trafil len bránkovú konštrukciu. Arsenal tak z posledných štyroch utorkových zápasov v Premier League uhral len dva body.

V šlágri kola poslal Chelsea do vedenia v 24. minúte stopér David Luiz, ktorý precízne zahraným priamym kopom štýlovo oslávil jubilejný 100. duel v Premier League. Liverpool ale po pauze vyrovnal, keď sa hlavou zblízka presadil Wijnaldum.

Chelsea tak iba po druhýkrát v ligovej sezóne nevyhrala zápas, v ktorom otvorila skóre. Tri body mohol zachrániť hosťom štvrť hodiny pred koncom faulovaný Costa, penaltu mu ale chytil Mignolet. Liverpool doma neporazil „Blues“ v Premier League po piatykrát za sebou.

Nečakanú stratu bodov utrpel aj Tottenham. „Kohúti“ dali v predchádzajúcich troch súťažných dueloch desať gólov, ale proti Sunderlandu sa napriek streleckej prevahe 14:3 nepresadili. Domáci sa vďaka cennému bodu dostali z posledného miesta tabuľky o skóre pred Hull.

Nelichotivý rekord si pripísal úradujúci majster Leicester. Ten gólom z 87. minúty prehral na pôde Burnley 0:1 a v 23 kolách získal len 21 bodov, čo je najmenej zo všetkých obhajcov titulu v anglickej histórii. Navyše dvanástou ligovou porážkou v sezóne vyrovnal tiež najvyšší počet prehier majstra v nasledujúcom ročníku a to pritom ešte do konca súťaže ostáva 15 kôl.

Arsenal – Watford 1:2 (0:2)
Góly: 58. Iwobi – 10. Kaboul, 13. Deeney

Bournemouth – Crystal Palace 0:2 (0:0)
Góly: 47. Dann, 90.+ C. Benteke

Burnley – Leicester 1:0 (0:0)
Gól: 87. Vokes

Middlesbrough – West Bromwich 1:1 (1:1)
Góly: 17. Negredo (z pok. kopu) – 6. J. Morrison