Londýnske kluby stopercentné, Leicester opäť prehral

Líder anglickej futbalovej Premier League FC Chelsea v nedeľu zvíťazil nad Hull City 2:0. Góly "The Blues" strelili Diego Costa a Gary Cahill.

22.01.2017 18:10 , aktualizované: 20:00
Alexis Sánchez Foto: ,
Alexis Sánchez.

Chelsea je po 22. kole na čele tabuľky s náskokom 8 bodov pred druhým Arsenalom. Diego Costa je spolu s Alexisom Sánechezom s 15 gólmi najlepším kanonierom súťaže

Futbalisti Leicestru City prehrali 0:3 na pôde FC Southampton. Góly strelili James Ward-Prowse, Jay Rodriguez a Dušan Tadič, ten skóroval z pokutového kopu. Úradujúci anglický majster Leicester figuruje na 15. mieste ligovej tabuľky. Leicester v tejto sezóne ešte nedokázal zvíťaziť na ihrisku súpera, vonku má bilanciu 3 remízy a 7 prehier.

Hráči Arsenalu zvíťazili nad súperom z Burnley tesne 2:1. „Kanonieri“ sa ujali vedenia v 59. min gólom Shkodrana Mustafiho, ale o šesť min im situáciu skomplikoval Granit Xhaka, ktorý videl ČK. Hostia ponúknutú výhodu využili v tretej minúte nadstaveného času, keď po faule Francisa Coquelina skóroval z pokutového kopu „panenkovským“ spôsobom Andre Gray. O triumfe Arsenalu rozhodol o päť minút neskôr Alexis Sánchez, ktorý takisto premenil pokutový kop.

Southampton – Leicester 3:0 (2:0)
Góly: 26. Ward-Prowse, 39. Jay Rodriguez, 85. Tadič (z pok. kopu)

Arsenal – Burnley 2:1 (0:0)
Góly: 59. Mustafi, 90.+ Sánchez (z pok. kopu) – 90.+ Gray (z pok. kopu), ČK: 65. Xhaka (Arsenal)

Chelsea – Hull 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ Diego Costa, 81. Cahill

1. Chelsea 22 18 1 3 47:15 55
2. Arsenal 22 14 5 3 50:23 47
3. Tottenham 22 13 7 2 45:16 46
4. Liverpool 22 13 6 3 51:27 45
5. Manchester City 22 13 4 5 43:28 43
6. Manchester United 22 11 8 3 33:21 41