Vardy hetrikom zostrelil Manchester City, Arsenal na čelo Premier League

Futbalisti Arsenalu predĺžili sériu bez prehry v anglickej lige na 14 zápasov. V 15. kole zdolali Stoke 3:1 a posunuli sa na čelo neúplnej tabuľky o skóre pred Chelsea, ktorá má nedeľňajší zápas s West Bromwichom k dobru.

10.12.2016 18:33 , aktualizované: 20:40
Arsenal Londýn, radosť Foto: ,
Futbalisti Arsenalu sa tešia z víťazstva nad Stoke.

Stoke tak stále čaká na prvý ligový bod získaný na ihrisku Arsenalu od ročníka 1981/82. Swansea sa po jasnej výhre 3:0 nad Sunderlandom odlepila z posledného miesta, kde sa teraz zdržiava práve jej súper.

Pre Arsenal pritom zápas so Stoke nezačal vôbec dobre. V 27. minúte udrel Xhaka v šestnástke lakťom stredopoliara hostí Allena, nariadený pokutový kop zužitkoval Adam a štýlovo oslávil sobotňajšie 31. narodeniny. Už predtým navyše musel pre zranenie striedať obranca Mustafi, ktorého nahradil Bellerín. Čerstvo zotavený pravý bek pripravil ešte pred prestávkou gól pre Walcotta.

Druhý polčas „kanonieri“ ovládli. Päť minút po zmene strán Özil hlavou prehodil gólmana Granta po centre Oxlade-Chamberlaina. Štvrť hodinu pred koncom poistil výhru Iwobi. Asistenciu si pripísal Sánchez, ktorý sa v posledných 26 dueloch Premier League priamo podieľal na rovnakom počte gólov: 18 dal a na osem prihral.

Tréner Sunderlandu David Moyes vôbec prvýkrát podľahol Swansea. O jasný výsledok 3:0 v prospech waleského celku sa v druhom polčase postarali dvoma gólmi Llorente a premeným pokutovým kopom Sigurdsson.

Watford zdolal aj vďaka dvom gólom Okaku 3:2 Everton, čo sa mu podarilo po takmer tridsiatich rokoch. Hosťom nepomohli ani dva góly útočníka Lukakua, ktorý sa v necelých 23 rokoch presadil už proti 22 tímom anglickej ligy.

Rovnaký počet súperov lovil loptu zo siete po strelách Bentekeho, ktorý gólom z penalty prispel k remíze Crystal Palace 3:3 na ihrisku Hullu. Londýnsky celok stanovil nový klubový rekord, keď sa v posledných troch zápasoch presadil vždy minimálne trikrát. Stačilo mu to ale iba na zisk štyroch bodov.

Leicester na domácej pôde triumfoval nad Manchestrom City presvedčivo 4:2. Hrdinom „líšok“ sa stal anglický reprezentant Jamie Vardy, ktorý strelil hetrik. Jedným gólom k výhre úradujúceho anglického šampióna prispel aj Andy King. Hostia strelili oba góly až keď bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V 82. min znížil na pribežných 1:4 srbský obranca Aleksandar Kolarov a v 90. min uzavrel skóre stretnutia Duran Nolito. Pre Leicester išlo o štvrtú ligovú výhru v sezóne, kým hráči Manchestru City prehrali iba tretíkrát v Premier League 2016/2017.

Výsledky sobotňajších stretnutí 15. kola:

Watford – Everton 3:2 (1:1)
Góly: 36. a 64. Okaka, 59. Prödl – 17. a 86. R. Lukaku

Arsenal – Stoke 3:1 (1:1)
Góly: 42. Walcott, 50. Özil, 75. Iwobi – 29. C. Adam (z pok. kopu)

Burnley – Bournemouth 3:2 (2:1)
Góly: 13. Hendrick, 16. Ward, 75. Boyd – 45.+ Afobe, 90.+ Daniels

Hull – Crystal Palace 3:3 (1:0)
Góly: 27. Snodgrass (z pok. kopu), 72. Diomande, 78. Livermore – 52. C. Benteke (z pok. kopu), 70. Zaha, 89. F. Campbell

Swansea – Sunderland 3:0 (0:0)
Góly: 54. a 80. F. Llorente, 51. Sigurdsson (z pok. kopu)

Leicester – Manchester City 4:2 (3:0)
Góly: 3., 20. a 78. Vardy, 5. A. King – 82. Kolarov, 90. Nolito

1. Arsenal 15 10 4 1 36:14 34
2. Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30