Bournemouth v prestrelke zdolal Liverpool, United remizoval

Bournemouth na vlastnom ihrisku prekvapujúco zdolal FC Liverpool 4:3 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

04.12.2016 16:47 , aktualizované: 21:32
Bournemouth - Liverpool Foto: ,
Georginio Wijnaldum z Liverpoolu si chráni loptu pred Stevom Cookom z Bournemouthu.

Zverenci Jürgena Kloppa vyhrávali po prvom polčase gólmi Sadia Maného a Divocka Origiho 2:0.

Po zmene strán znížil premeneným pokutovým kopom Callum Wilson, ale Emre Can opäť prinavrátil „The Reds“ dvojgólový náskok. Hostia napokon nezískali ani bod. Domáci najprv v rozmedzí dvoch minút vyrovnali zásahmi Ryana Frasera a Steva Cooka, obrat dokonal v nadstavenom čase Nathan Aké.

Liverpool, ktorý prehral prvýkrát po 11 zápasoch, figuruje v ligovej tabuľke na treťom mieste s odstupom bodu na druhý Arsenal Londýn, za vedúcou Chelsea zaostáva už o štyri body. Bournemouth sa posunul na 10. priečku.

Manchester United remizoval na ihrisku Evertonu 1:1 a nezvíťazil už v treťom ligovom zápase po sebe. Hostia viedli po góle Zlatana Ibrahimoviča. Domáci vyrovnali v závere duelu, keď Leighton Baines premenil pokutový kop.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Bournemouth – FC Liverpool 4:3 (0:2) Góly: 56. C. Wilson (z pok. kopu), 76. Fraser, 78. S. Cook, 90.+ Aké – 20. S. Mané, 22. Origi, 64. Emre Can

Everton – Manchester United 1:1 (0:1)
Góly: 89. Baines (z pok. kopu) – 42. Ibrahimovič

1. Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21