Leicester čaká na ligovú výhru vonku pol roka, Arsenal sa dotiahol na City

Futbalisti Chelsea v ôsmom kole anglickej ligy jednoznačne zdolali Leicester 3:0 po góloch Diega Costu, Edena Hazarda a Victora Mosesa.

15.10.2016 16:09 , aktualizované: 21:06
Eden Hazard, Kasper Schmeichel Foto: ,
Eden Hazard strieľa druhý gól Chelsea brankárovi Leicesteru Kasperovi Schmeichelovi.

Úradujúci majster čaká na výhru vonku od apríla, v tejto sezóne na súperových ihriskách prehral všetky štyri zápasy so skóre 3:13.

Londýnčania otvorili skóre už v siedmej minúte, keď Hazardov rohový kop predĺžil Matič k voľnému Costovi, ktorý zaznamenal siedmy gól v sezóne a vedie tabuľku strelcov. Španielsky útočník sa v 62 zápasoch za Chelsea priamo podieľal na 50 góloch: 39 dal a na 11 prihral. Leicester inkasoval v tomto ročníku Premier League už piaty gól po rohu, čo sa neprihodilo žiadnemu inému tímu.

Pre obhajcu titulu pokračoval nevydarený prvý polčas. Luiz z priameho kopu trafil len spojnicu bránky, v 33. minúte si už ale s gólmanom Schmeichelom poradil Hazard. Belgičan má na konte 44 ligových gólov a od jeho debutu v súťaži v auguste 2012 sa žiadny záložník nepresadil viackrát.

Chelsea mala v druhej polovici aj trochu šťastie, keď si Luiz zrazil loptu do tyče vlastnej bránky. Blízko ku gólu bol aj domáci stredopoliar Kant, ktorý sa v minulej sezóne radoval z titulu Leicesteri, jeho pokus ale obranca Morgan vyrazil mimo.

Desať minút pred koncom definitívne rozhodol po podarenej Chalobahovej efektnej prihrávke Moses. Leicester z posledných troch duelov získal jediný bod a nachádza sa až na 13. mieste.

Líder tabuľky Manchester City doma iba remizoval s Evertonom 1:1, keď na vedúci gól Romela Lukakua odpovedal domáci Durán Nolito. Toto zaváhanie „Citizens“ využil Arsenal, ktorý si doma poradil so Swansea 3:2 a to aj napriek vylúčeniu Granita Xhaku v 70. min. Dva góly domácich zaznamenal Theo Walcott, tretí pridal Mesut Özil. Arsenal sa bodovo dotiahol na Manchester City na čele tabuľky.

Premier League – 8. kolo

FC Chelsea – Leicester City 3:0 (2:0)
Góly: 7. Diego Costa, 33. E. Hazard, 80. V. Moses

Arsenal Londýn – Swansea 3:2 (2:1) Góly: 26. Walcott, 33. Walcott, 57. Özil – 39. G. Sigurdsson, 66. Bastón, ČK: 70. G. Xhaka (Arsenal)

Bournemouth – Hull City 6:1 (3:1)
Góly: 5. Daniels, 41. S. Cook, 45. a 65. Stanislas (2. z pok. kopu), 83. C. Wilson, 88. Gosling – 34. R. Mason