Real ratoval bod s Eibarom. Barcelona prehrala prestrelku vo Vigu

Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili 2:0 (0:0) na trávniku FC Valencia v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 7. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy.

02.10.2016 14:30 , aktualizované: 22:45
Antoine Griezmann, Atlético Madrid Foto: ,
Gólová radosť futbalistov Atlética.
debata (2)

Nedoplatili na hneď dva nepremenené pokutové kopy. Najprv sa v 44. min z bieleho bodu pomýlil Antoine Griezmann a potom v 69. min pri penaltovom pokuse zlyhal Gabi.

Práve Griezmann však v 63. min otvoril skóre v prospech hostí, „poistku“ pridal v nadstavenom čase jeho krajan Kévin Gameiro. Zverenci Diega Simeoneho nadviazali na svoj stredajší domáci triumf 1:0 nad Bayernom Mníchov v Lige majstrov.

Zostrih zo zápasu Valencia - Atlético Madrid.

Valencia utrpela piatu prehru v tomto ligovom ročníku. Ešte ju viedol dočasný kouč Salvador „Voro“ González. Talian Cesare Prandelli ako riadny nástupca Paka Ayestarána prevezme taktovku od pondelka.

Hráči Realu Madrid popoludní zaváhali na domácom ihrisku, s futbalistami Eibaru iba remizovali 1:1. Skóre duelu otvoril v 6. min hosťujúci Fran Rico, o 11 minút neskôr vyrovnal waleský kanonier „bieleho baletu“ Gareth Bale. Realu má na svojom konte 15 bodov a je druhý o skóre za Atléticom.

Vo večernom dueli zaváhal FC Barcelona, ktorý podľahol na ihrisku Celty Vigo 3:4. Katalánci po polčase prehrávali 0:3, zlepšený výkon a góly Gerarda Piquého a Neymara z druhého dejstva im napokon nestačili ani na remízu.

FCB je na štvrtom mieste, má o dva body menej ako madridské veľkokluby.

FC Valencia – Atlético Madrid 0:2 (0:0)
Góly: 63. Griezmann, 90.+ Gameiro

Real Madrid – Eibar 1:1 (1:1)
Góly: 17. Bale – 6. F. Rico

Espanyol Barcelona – Villarreal 0:0

Málaga – Athletic Bilbao 2:1 (0:1)
Góly: 82. Ramírez, 83. Duda Barbosa – 3. Aduriz, ČK: 90.+ B. Koné po druhej ŽK – 36. Balenziaga

Celta Vigo – FC Barcelona 4:3 (3:0)
Góly: 22. Sisto, 31. Iago Aspas, 33. Mathieu (vlastný), 77. P. Hernández – 58. a 87. Piqué, 64. Neymar (z pok. kopu)

1. Atlético Madrid 7 4 3 0 14:2 15
2. Real Madrid 7 4 3 0 16:7 15
3. FC Sevilla 7 4 2 1 13:10 14
4. FC Barcelona 7 4 1 2 22:10 13
5. Villarreal 7 3 4 0 9:4 13
6. Bilbao 7 4 0 3 10:8 12
7. Las Palmas 7 3 2 2 16:13 11
8. Eibar 7 3 2 2 9:7 11