Real prvýkrát stratil body a neprekonal ligový rekord Barcelony

Futbalisti španielskeho Realu Madrid remizovali v zápase 5. kola Primera División s Villarrealom 1:1 nepodarilo sa im prekonať ligový rekord FC Barcelona.

21.09.2016 22:41 , aktualizované: 22.09.2016 00:22
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo počas zápasu s Villarrealom.

Katalánci v La Lige 2010/2011 zvíťazili pod vedením trénera Pepa Guardiolu 16-krát v sérii, v súčte so zápasmi vlaňajšieho ročníka mal klub francúzskeho trénera Zinedina Zidana do stredy na konte rovnaký počet víťazstiev bez prerušenia. Líder tabuľky po prvýkrát v tejto sezóne stratil body.

Realu sa nevydaril prvý polčas. V jeho závere Triguerosovu strelu zablokoval rukou Ramos a nariadenú penaltu premenil Bruno. Kapitán madridského tímu svoje zaváhanie napravil v 48. minúte a hlavou po rohu vyrovnal. Obrat sa však favoritovi nepodaril, presadiť sa nedokázali ani hviezdni útočníci Ronaldo s Baleom.

Real má na čele tabulky dvojbodový náskok pred Sevillou a trojbodový pred Barcelonou, ktorá v šlágri na Nou Campe remizovala s Atléticom Madrid 1:1.

Barcelonu poslal do vedenia v 41. minúte Rakitič hlavou po Iniestovom centri. Po hodine hry sa však Correa predral domácou obranou a presnou strelou vyrovnal. Krátko predtým Katalánci prišli o kanoniera Messiho a záložníka Busquetsa, ktorí museli odstúpiť kvôli zraneniam.

Katalánci už druhýkrát bodovo zaváhali v novom súťažnom ročníku, predtým prehrali doma s Alavésom (1:2).

La Liga – 5. kolo:

Celta Vigo – Gijón 2:1 (0:0)
Góly: 66. Mallo, 87. Aspas (z pok. kopu) – 80. Čop (z pok. kopu)

Real Madrid – Villarreal 1:1 (0:1)
Góly: 48. Sergio Ramos – 45.+ Bruno Soriano (z pok. kopu)

FC Barcelona – Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 41. Rakitič – 61. Correa

Granada – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 44. Carcela-González – 15. Raul García, 77. Laporte

San Sebastián – Las Palmas 4:1 (3:0)
Góly: 4. Willian José, 22. Vela (z pok. kopu), 35. Zurutuza, 53. Willian José (z pok. kopu) – 56. Tanausu, ČK: 21. K.-P. Boateng (Las Palmas)

1. Real Madrid 5 4 1 0 13:4 13
2. FC Sevilla 5 3 2 0 10:6 11
3. FC Barcelona 5 3 1 1 14:6 10
4. Atlético Madrid 5 2 3 0 11:2 9
5. Las Palmas 5 3 0 2 12:9 9
6. Villarreal 5 2 3 0 6:3 9
7. Bilbao 5 3 0 2 6:5 9
8. San Sebastián 5 2 1 2 8:7 7