Real aj Atlético nemali v lige problém. Barcelona šokovala

Futbalisti Atlética Madrid si pripísali prvú výhru v novej sezóne španielskej ligy. V treťom kole zvíťazili 4:0 na ihrisku Celty Vigo, ktorá stále čaká na prvý bod.

10.09.2016 19:00 , aktualizované: 22:36
Real Madrid Foto: ,
Radosť hráčov Realu Madrid v zápase proti Osasune.

Vydarený zápas prežil najlepší strelec majstrovstiev Európy vo Francúzsku Antoine Griezmann, ktorý najprv asistoval Kokemu a následne sám pridal dva góly.

Uspel aj mestský rival Atlética Real. Nad Pamplonou zvíťazil 5:2, prvý zápas v sezóne za „Biely balet“ odohral Cristiano Ronaldo a už po šiestich minútach otvoril skóre.

Zverenci trénera Simeoneho to vo Vigu nemali jednoduché. V prvom polčase mali domáci dve veľké šance, Sené ani Bongonda ich ale nedokázali využiť. Po prestávke už Atlético začalo plniť úlohu favorita a v 53. minúte po presnom Griezmannovom centri otvoril skóre Koke.

Následne francúzsky reprezentant dvakrát skóroval podobným spôsobom, keď hlavou zužitkoval centre Nígueza a Juanfrana z pravej strany. Minútu pred koncom upravil na konečných 4:0 striedajúci Correa.

V šiestej minúte zápasu Real – Pamplona predložil Bale prihrávku pred bránku Ronaldovi a portugalský útočník premenil v gól svoju prvú strelu v novom ročníku La Ligy. Odštartoval tak kanonádu, lebo na jeho gól nadviazal už v prvom polčase Danilo a Ramos, ktorý dal svoj 28. gól hlavou a v tejto štatistike je najúspešnejším hrajúcim obrancom v pätici najlepších európskych líg.

Po zmene strán pridali ďalšie dva góly Pepe a Modrič. Za stavu 5:0 domáci poľavili a nechali Pamplonu dvakrát znížiť, keď sa presadili Riera a García. Prvý menovaný mal navyše k dispozícii penaltu, tu ale nepremenil. Real vyhral pätnásty ligový zápas v rade a vyrovnal svoju rekordnú sériu z roku 1961.

Futbalisti FC Barcelona prehrali s hráčmi Deportiva Alavés senzačne 1:2. Iba Brazílčan Neymar z obávaného útočného trojzáprahu nastúpil v základnej zostave úradujúceho majstra, Lionel Messi aj Luis Suárez sa dostali na ihrisko až po zmene strán, ale ani oni už nedokázali privodiť zvrat. Katalánci utrpeli prvú prehru v ročníku a nováčik Alavés zostáva nezdolaný (1–2–0), keď neprehral ani v 1. kole na trávniku ďalšieho adepta na titul Atlética Madrid (1:1).

Celta Vigo – Atlético Madrid 0:4 (0:0)
Góly: 73. a 81. Griezmann, 53. Koke, 89. Á. Correa

Real Madrid – Osasuna 5:2 (3:0)
Góly: 6. C. Ronaldo, 40. Danilo, 45.+ Sergio Ramos, 56. Pepe, 62. Modrič – 64. Riera, 78. David García, ČK: 79. Bonnín (Osasuna) po 2. ŽK

Málaga – Villarreal 0:2 (0:2)
Góly: 33. Jaume Costa, 44. Sansone

FC Sevilla – Las Palmas 2:1 (0:1)
Góly: 89. Sarabia (z pok. kopu), 90.+ C. Fernández – 16. Tanausú, ČK: 88. Bigas (Las Palmas) po 2. ŽK

FC Barcelona – Alavés 1:2 (0:1)
Góly: 46. Mathieu – 39. Deyverson, 64. Ibai Gómez