Súboj Slovákov v Serii A pre Hamšíka, Kucka dostal červenú kartu

Úradujúci taliansky futbalový majster Juventus Turín nezaváhal ani v druhom stretnutí nového ročníka Serie A, v sobotňajšom 2. kole zvíťazil na pôde Lazia Rím tesne 1:0.

27.08.2016 23:08 , aktualizované: 28.08.2016 23:01
Juraj Kucka Foto: ,
Juraj Kucka musel nútene opustiť ihrisko v 75. min.

V súboji dvoch slovenských reprezentantov zvíťazil Neapol Mareka Hamšíka nad AC Milánom Juraja Kucku 4:2. „Partenopei“ viedli po prvom polčase 2:0 – oba zásahy dosiahol poľský reprezentant Arkadiusz Milik. Milánčania sa však nevzdali a po góloch M'Bayeho Nianga a Susa vyrovnali. V 74. min rozhodol o triumfe Neapola José Callejón.

O minútu oslabil svoj tím Kucka, ktorý sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska. Milánčania napokon dohrávali iba deviati, keď v závere rozhodca vylúčil aj strelca prvého gólu „rossoneri“ Nianga. Výsledkovú definitívu dal v nadstavenom čase „vlastencom“ Alessio Romagnoli. Hamšík odohral celý zápas.

Súhrn výsledkov stretnutí 2. kola:

Lazio Rím – Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 66. S. Khedira

SSC Neapol – AC Miláno 4:2 (2:0)
Góly: 18. a 33. Milik, 74. Callejón, 90.+ Romagnoli (vlastný) – 51. Niang, 55. Suso, ČK: 75. KUCKA, 87. Niang (obaja AC Miláno) obaja po druhej ŽK
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas, Juraj Kucka (AC Miláno) nastúpil v základe a v 75. min po druhej ŽK dostal červenú kartu.

Inter Miláno – Palermo 1:1 (0:0) Góly: 72. Icardi – 48. Rispoli

Cagliari – AS Rím 2:2 (0:1) Góly: 56. Borriello, 88. Sau – 6. Perotti (z pok. kopu), 46. Strootman

Crotone – FC Janov 1:3 (1:0) Góly: 34. Palladino – 55. a 64. Pavoletti, 51. Gakpé

Fiorentina – Chievo Verona 1:0 (1:0) Góly: 29. Carlos Sánchez

Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 2:1 (2:1) Góly: 35. Quagliarella (z pok. kopu), 45. Barreto – 27. Kessie, ČK: 42. Carmona (Atalanta) po 2. ŽK Milan Škriniar (Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov.

Sassuolo – Pescara 2:1 (1:0) Góly: 38. Defrel, 67. Berardi – 81. Manaj Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas.

FC Turín – Bologna 5:1 (2:1) Góly: 28., 37. a 88. Belotti, 53. J. Martínez, 80. Baselli – 32. Taider

Udinese – Empoli 2:0 (1:0) Góly: 3. Felipe, 90.+ Perica, ČK: 73. Laurini (Empoli)

Viac na túto tému: #Taliansko #Marek Hamšík #Juraj Kucka #AC Miláno #SSC Neapol