Real zahadzoval šance, ale Celtu Vigo tesne zdolal

Futbalisti Realu Madrid sa v 2. kole španielskej ligy pretrápili k výhre 2:1 nad Celtou Vigo. Víťazný gól dal až v 81. minúte Toni Kroos. Real tak vyhral aj druhý zápas sezóny.

27.08.2016 22:39 , aktualizované: 28.08.2016 23:06
Real Madrid, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Realu Madrid z víťazstva nad Celtou Vigo.

Naopak, Valencia je po prehre 0:1 na ihrisku Eibaru stále bez bodu.

Realu stále chýba zranený kanonier Cristiano Ronaldo a na produktivite Bieleho baletu to bolo poznať. Hoci mal veľkú prevahu, trápil sa až do konca. Najprv trafil brvno Modrič, hosťujúci gólman si potom poradil so strelami Asensia, Modriča aj Bala z priameho kopu. Až v 60. minúte sa z prvého súťažného gólu po návrate do Realu mohol radovať útočník Morata. Akciu založil chybným odkopom brankár Álvarez, ktorý ešte chytil strelu Asensia, ale na dorážku Moratu už nestačil.

Vzápätí nastrelil Morata žrď. Namiesto poistky tak prišlo prekvapujúce vyrovnanie. Orellana dostal čas zamieriť a z 18 metrov trafil pod brvno.

Trápenie Realu v koncovke uťal až Kroos, ktorý si počkal na spätnú prihrávku a z 20 metrov poslal technickou strelou loptu po zemi o žrď do bránky.

Výsledky stretnutí 2. kola:

Eibar – Valencia 1:0 (0:0)
Gól: 62. Pedro León

Osasuna – San Sebastián 0:2 (0:1)
Góly: 45.+ Juanmi, 81. Unai García (vlastný)

Real Madrid – Celta Vigo 2:1 (0:0)
Góly: 60. Morata, 81. T. Kroos – 67. Orellana

Deportivo Alavés – Sporting Gijón 0:0

Las Palmas – Granada 5:1 (1:1) Góly: 23. a 69. El Zhar, 51. K.-P. Boateng, 72. Momo, 85. Araujo – 45. Boga

Athletic Bilbao – FC Barcelona 0:1 (0:1) Gól: 21. Rakitič

1. Las Palmas 2 2 0 0 9:3 6
2. FC Barcelona 2 2 0 0 7:2 6
3. Real Madrid 2 2 0 0 5:1 6
4. Gijón 2 1 1 0 2:1 4
4. La Coruňa 2 1 1 0 2:1 4
6. Leganés 2 1 1 0 1:0 4
7. FC Sevilla 1 1 0 0 6:4 3