Juventus prepísal štatistiky, AC bude opäť chýbať na futbalovej mape Európy

Futbalisti Juventusu porazili vo finále Talianskeho pohára 1:0 po predĺžení AC Miláno a ako prvý v histórii získali dve sezóny po sebe double. Jediný gól zápasu strelil na Olympijskom štadióne v Ríme v 110. minúte striedajúci Álvaro Morata.

22.05.2016 08:12
Juventus Turín Foto: ,
Radosť hráčov Juventusu Turín.

Ligový majster Juventus získal trofej jedenástykrát a prekazil svojmu súperovi poslednú šancu na účasť v pohárovej Európe. Miláno skončilo v Serii A až siedme a k postupu do Európskej ligy muselo vo finále vyhrať. Po porážke však bude v pohároch chýbať tretiu sezónu po sebe.

Stretnutie rozhodol španielsky útočník Morata dve minúty po príchode na trávnik. Dvadsaťtriročný madridský rodák si nabehol na center Juana Cuadrada a z voleja prekonal strelou k tyči ešte len sedemnásťročného gólmana Gianluigiho Donnarummu.

AC Miláno – Juventus Turín 0:1 po predĺžení

Gól: 110. Morata

Viac na túto tému: #Juventus Turín #AC Miláno