Lewandowski zariadil Bayernu najtesnejšiu výhru v Kolíne

Líder nemeckej futbalovej ligy Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Kolína nad Rýnom 1 0 a odskočil druhému Dortmundu na rozdiel ôsmich bodov.

19.03.2016 18:26 , aktualizované: 20:31
Robert Lewandowski, Bayern Mníchov Foto: ,
Robert Lewandowski sa teší z gólu v sieti Kolína.

Borussiu čaká stretnutie 27. kola až v nedeľu na ihrisku Augsburgu. Hertha Berlín si poistila tretie miesto výhrou 2:1 nad Ingolstadtom. V boji o záchranu druhýkrát za sebou zvíťazil Hoffenheim, ktorý vyhral 3:1 v Hamburgu.

O výhre Bayernu rozhodol už po desiatich minútach Robert Lewandowski krížnou strelou z hranice šestnástky. Poľský útočník strelil 25. ligový gól v sezóne, čo sa mu podarilo po prvýkrát v kariére. Zároveň je ešte len štvrtým hráčom Bayernu, ktorý sa na túto métu v jedinej sezóne dostal.

Hertha viedla na domácom trávniku nad Ingolstadtom, keď sa presadili Haraguchi a Salomon Calou. Hosťom sa vzápätí podarilo znížiť, ale vyrovnať už nie.

Hoffenheim viedol po zlepených góloch Kramariča z penalty a Vollanda 2:0. Hamburgu sa ešte na konci prvej polhodiny podarilo znížiť po penalte, ktorú premenil Hunt. Trojbodový zisk hostí v druhom polčase potvrdil Vargas.

Len o bod viac ako Hoffenheim majú Brémy, ktoré nedokázali doma zdolať Mainz. Po úvodnom góle hostí v závere polčasu vyrovnal z penalty Claudio Pizarro, ktorý strelil 101. ligový gól za Werder a vyrovnal rekord Marca Bodeho.

Štvrťfinalista Ligy majstrov Wolfsburg doma iba remizoval s Darmstadtom 1:1. Od prehry s nováčikom súťaže ho zachránil gól Andreho Schürrleho z tretej minúty nadstavenia. Wolfsburg zostal v tabuľke ôsmy.