Plzeň je v Česku jesenným majstrom

V pondelkovom súboji 15. kola českej futbalovej Synot ligy hráči Plzne zvíťazili na trávniku Jablonca 1:0 a postili si titul jesenného majstra.

30.11.2015 21:29
Viktoria Plzeň, Manchester City Foto: ,
Ilustračná snímka.

Jediný gól zápasu strelil v 32. min hlavičkou Jan Baránek. V zápase sa predstavili štyria slovenskí futbalisti, všetko reprezentanti. Na strane domácich Ján Greguš a v tíme hostí trio Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a s 11 gólmi topkanonier súťaže Michal Ďuriš. Tentoraz však Ďuriš nezabodoval, iba si pripísal žltú kartu. V 23. min síce po prihrávke Hrošovského dostal loptu do siete, ale rozhodca ho neuznal pre ofsajd. Informoval o tom server idnes.cz.

Vo večernom stretnutí Sparta Praha zdolala Zbrojovku Brno dvoma gólmi v rozpätí troch minút druhého polčasu 2:1. Sparťania si udržali trojbodový odstup za lídrom z Plzne.

Výsledky pondelkových stretnutí 15. kola:

Jablonec – Plzeň 0:1 (0:1)
Gól: 32. Baránek, 3022 divákov
Ján Greguš (Jablonec) hral do 56. min – Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský odohral celý zápas a Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 90. min a v 77. min žltú kartu

Zlín – Liberec 2:0 (1:0)
Góly: 29. Koreš, 63. Poznar, 3682 divákov
Róbert Matejov (Zlín) odohral celý zápas

Sparta Praha – Brno 2:1 (0:1)
Góly: 68. Juliš, 70. Lafata – 32. Řezníček, 5731 divákov
Miroslav Keresteš odohral celý zápas, Matúš Lacko hral do 81. min, nahradil ho Tomáš Brigant (všetci Brno)

Viac na túto tému: #Česko #Viktoria Plzeň