Seriu A vedie Inter Miláno. Hamšíkovci mu šliapu na päty

Inter Miláno sa po výhre 4:0 nad Frosinone dostal na prvé miesto talianskej futbalovej ligy. Druhý je Neapol, ktorý v 13. kole zvíťazil na ihrisku Verony 2:0. Naopak Fiorentina prekvapivo stratila body domácou remízou 2:2 s Empoli.

22.11.2015 23:00
Jeison Murillo Foto: ,
Radosť Jeisona Murilla z Interu Miláno.

Inter síce musel v ôsmej minúte skvelým zákrokom proti Soddimovej strele podržať brankár Handanovič, od tej chvíle však milánsky tím nováčika Serie A prehrával. Gólovo sa prvýkrát presadil po polhodine zásluhou dorážky Biabianyho.

Po prestávke sa najprv po podarenej spolupráci s Ljajičom trafil Icardi a v závere pridali ďalšie góly Murillo s Brozovičom. Inter zvíťazil štvrtýkrát v rade, brankár Handanovič navyše v rovnakom počte zápasov neinkasoval.

Neapol na pôde posledného tímu tabuľky jasne dominoval, v prvej polovici mal držanie lopty cez 70 percent, gól však z prevahy vyťažiť nedokázal. Podarilo sa mu to až po prestávke. Najprv sa aj vďaka tyči trafil Insigno a o chvíľu nato pridal druhý gól Higuaín.

Naopak, tretia Fiorentina stratila, keď doma nedokázala poraziť Empoli. A to mohla byť za remízu ešte rada, po polčase totiž prehrávala 0:2, domácim sa však zásluhou dvoch gólov Kaliniča podarilo vyrovnať. Fiorentina tak vyrovnala bilanciu 28 bodov z 13 zápasov, ktorú mala aj v ročníku 1968/69, kedy naposledy vyhrala taliansky titul.

Doma nezvíťazilo ani rímske Lazio, ktoré remizovalo s Palermom 1:1. Aj napriek vyrovnaniu v štvrtej minúte nastavenia prehralo Sassuolo na ihrisku Janova, o minútu neskôr totiž o výhre domáceho tímu rozhodol Pavoletti.

FC Janov – Sassuolo 2:1 (0:0)
Góly: 51. T. Rincón, 90.+ Pavoletti – 90.+ Acerbi, ČK: 42. Perotti – 41. Berardi

ACF Fiorentina – Empoli 2:2 (0:2)
Góly: 56. a 61. N. Kalinič – 18. Livaja, 27. M. Büchel

Lazio Rím – Palermo 1:1 (0:1)
Góly: 70. Candreva (z pok. kopu) – 22. Goldaniga

Udinese – Sampdoria Janov 1:0 (1:0)
Gól: 35. Agyemang-Badu
Dávid Ivan (Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov.

Inter Miláno – Frosinone 4:0 (1:0)
Góly: 29. Biabiany, 53. Icardi, 87. Murillo, 90.+ Brozovič