Agüero explodoval, Newcastlu strelil päť gólov. Chelsea opäť prehrala

Argentínsky útočník Sergio Agüero nastrieľal v anglickej futbalovej lige päť gólov počas dvadsiatich minút a zariadil Manchestru City víťazstvo 6:1 nad Newcastlom. Jeho tím sa posunul do čela neúplnej tabuľky.

03.10.2015 18:36
Sergio Agüero Foto: ,
Sergio Agüero z Manchestru City takto oslavuje gól do siete Newcastlu.

Futbalisti City po úvodných piatich výhrach bez inkasovaného gólu v Premier League dvakrát prehrali a ani v sobotu to s nimi nevyzeralo dobre, keď doma s Newcastlom prehrávali po góle Aleksandra Mitroviča. Srbský útočník sa presadil prvýkrát po príchode z Anderlechtu.

Tesne pred pauzou však načal svoj gólový účet Agüero, keď trafil zblízka hlavou po prihrávke Fernandinha. V priebehu piatich minút po zmene strán dvadsaťsedemročný kanonier dokonal hetrik dvoma strelami z hranice šestnástky.

Na 4:1 zvýšil Kevin de Bruyne, potom však znova prišli chvíle argentínskeho reprezentanta, ktorý v 60. a 62. minúte pridal ďalšie dva zásahy. Najprv znovu z hranice pokutového územia zamieril technicky na vzdialenejšiu tyč, potom zakončoval ľahko zblízka po pase De Bruyneho.

Agüero je ešte len piatym hráčom, ktorému sa podarilo v Premier League v jednom zápase streliť päť gólov. Naposledy to dokázal Dimitar Berbatov v novembri 2010 v drese Manchestru United, pred ním to boli Jermain Defoe (2009, Tottenham), Alan Shearer (1999, Newcastle) a Andy Cole (1995, Manchester United). Šancu stanoviť nový rekord Agüerovi vzalo striedanie v 66. minúte, keď ho nahradil Wilfried Bony.

Vydarený úvod sezóny zažíva Crystal Palace a vďaka víťazs
tvu 2:0 nad West Bromwichom je v tabuľke tretí. Zverenci kouča Tonyho Pulis, ktorý ešte vlani viedol Crystal Palace, inkasovali prvý gól v sezóne na ihrisku súpera z hlavy Yannicka Bolasieho v 68. minúte, skóre uzavrel z penalty Yohan Cabaye.

Pätnásť bodov ako Crystal Palace má aj štvrtý Leicester. Ten nasmeroval k výhre 2:1 nad Norwichom z penalty Jamie Vardy, ktorý sa presadil v piatom zápase za sebou. Celkovo už dvadsaťosemročný líder tabuľky strelcov Premier League zaznamenal sedem gólov, Agüero je o gól späť.

V poslednom sobotnom zápase utrpel obhajca majstrovskej trofeje FC Chelsea už štvrtú prehru v tejto sezóne Premiership. „The Blues“ pod trénerským vedením Josého Mourinha na vlastnom štadióne Stamford Bridge nestačili na mužstvo Southamptonu 1:3.

Crystal Palace – West Bromwich Albion 2:0 (0:0)
Góly: 68. Bolasie, 89. Cabaye (z pok. kopu)

Aston Villa – Stoke City 0.1 (0:0)
Gól: 55. Arnautovič

Bournemouth – Watford 1:1 (0:0)
Góly: 28. G. Murray – 45. Ighalo

Manchester City – Newcastle United 6:1 (1:1)
Góly: 42., 49., 50., 60. a 62. Agüero, 54. De Bruyne – 18. Mitrovič