Manchester United vonku zaváhal, Southampton prvýkrát vyhral

Futbalisti Southamptonu prvýkrát v sezóne v anglickej lige zvíťazili. Nováčika Norwich vo štvrtom kole zdolali 3:0, dva góly strelil stredopoliar Dušan Tadič.

30.08.2015 17:24 , aktualizované: 19:24
Graziano Pellé Foto: ,
Graziano Pellé.

Southampton bol od začiatku aktívnejší, hostí ale niekoľkokrát podržal gólman Ruddy. Po polhodine hry išli „svätí“ do presilovky po vylúčení Whittakera a v závere polčasu sa presadil po Maného pase Pelle. Talianskemu útočníkovi sa na štadióne Southamptonu darí, 12 zo svojich 14 gólov v Premier League strelil práve na St. Mary's.

Trojbodový zisk domácim poistil v druhom polčase dvoma gólmi v rozpätí troch minút Tadič. Norwich prvýkrát pod koučom Alexom Neilom, ktorý k tímu prišiel v januári, prehral súťažné stretnutie na ihrisku súpera.

Hráči Mancheteru United nezvládli zápas na pôde Swansea a prehrali 1:2. Domáci o víťazstve rozhodli v priebehu piatich minút. V 61. minúte vyrovnával na 1:1 Ayew a víťazstvo Swansea v 66. minúte zariadil Gomis. Za United sa presadil Mata.