Valencia vyhrala nad Eibarom a v španielskej lige si drží 4. miesto

Valencia vyhrala v 35. kole španielskej futbalovej ligy nad Eibarom 3:1 a v boji o štvrté miesto, z ktorého sa ide do kvalifikácie o Ligu majstrov, utiekla piatej Seville na rozdiel troch bodov.

03.05.2015 21:43 , aktualizované: 22:58
FC Valencia, futbal, radosť Foto: ,
Futbalisti Valencie.

Valencia išla do zápasu ako jasný favorit, Eibar totiž mal pred zápasom nelichotivú sériu piatich prehier. A domáci svoju úlohu začali napĺňať po 25 minútach, keď sa hlavou presadil Otamendi.

Po prestávke síce mohol najprv vyrovnať Boateng, lenže o minútu neskôr už Valencia viedla o dva góly: krásne trafil Parejo. Kapitán domáceho mužstva mal prsty aj v treťom góle svojho tímu, jeho priamy kop totiž Irureta vyrazil len na nohu Alcácera, ktorý poslal loptu do prázdnej bránky.

Eibar síce v závere zásluhou Arruabarrenu znížil, na viac sa však nezmohol a prehral aj po šiestykrát v rade. Dostáva sa tak do väčších problémov so záchranou, radosť mu určite neurobila ani výhra predposlednej Granady v Getafe. Eibar na 16. a Granadu na 19. mieste teraz delia len tri body.