Wolfsburg zaváhal, Bayern má tretí najrýchlejší titul

Futbalisti Bayernu Mníchov získali tretí majstrovský titul v rade a celkovo 25. v histórii nemeckej bundesligy.

26.04.2015 19:36 , aktualizované: 21:08
Bayern Mníchov, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Bayernu Mníchov.

Zvyšné štyri zápasy už môžu hrať s pokojom, keďže o prvenstvo v tomto ročníku už nemôžu prísť. K istote im pomohlo nedeľňajšie zakopnutie Wolfsburgu v Mönchengladbachu, kde vlci prehrali 0:1. Bayern má po tridsiatich zápasoch v tabuľke pohodlný pätnásťbodový náskok práve pred Wolfsburgom. Mönchengladbach sa posunul po výhre 1:0, ktorú zariadil v 90. min Max Kruse, na 3. priečku tabuľky.

Bayern ešte v sobotu v 30. kole zdolal Herthu Berlín 1:0 a priblížil sa k titulu. V nedeľu o 19.19 h vypukli v tábore Bavorov majstrovské oslavy. „Obhájiť titul je veľká vec. Musím vzdať poctu trénerovi i celému jeho tímu. V roku po majstrovstvách sveta, v ktorom mnohí mali málo času na regeneráciu, predviedli skvelé výkony,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. „Tento titul patrí celému Bayernu. Vyhrať bundesligu nie je bežná vec,“ tešil sa športový riaditeľ Matthias Sammer. Rýchlejšie získal Bayern titul len v rokoch 1973 a 2003.

Mníchovčanom nezostáva veľa času na oslavy. Už v utorok nastúpia na semifinále Nemeckého pohára proti Borussii Dortmund. „Na oslavy máme ešte dostatok času, raz prídeme s trofejou aj na radnicu. Teraz sú však pred nami ďalšie ciele,“ vyhlásil kapitán Bayernu Philipp Lahm.

Bayern sa v sobotu dlho nevedel presadiť proti pozornej defenzíve Herthy Berlín, v drese ktorej nechýbal na trávniku Allianz Areny ani Peter Pekarík. Berlínčania výborne bránili a nepúšťali domácich do šancí. Z ojedinelého protiútoku vychytal Nica Schulza vo veľkej príležitosti v úvode druhého polčasu Manuel Neuer. Mníchovčania držali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale šance neprichádzali. V posledných pätnástich minútach stupňovali tlak, Robert Lewandowski nechal vyniknúť náhradného brankára Saschu Burcherta a Bastian Schweinsteiger trafil iba konštrukciu bránky. O výhre Bayernu rozhodol v 80. min Bastian Schweinsteiger, ktorý dostal výbornú spätnú prihrávku od Mitchela Weisera.

„Myslím si, že Bayern si za svoj výkon to víťazstvo zaslúžil. Môžem mu už zablahoželať k titulu, v závere si ho už nenechá vziať. Som však hrdý aj na svoj tím,“ vyhlásil tréner Herthy Pál Dardai. V drese Bayernu dostal prvýkrát šancu osemnásťročný Sinan Kurt. „V nasledujúcich týždňoch nás čaká náročný program. Máme množstvo zranených, hráme prakticky bez prestávky, nie je to jednoduché. Každý zápas je teraz pre nás veľmi dôležitý,“ vysvetlil kouč Bayernu Pep Guardiola, ktorého tím čaká už v utorok semifinále domáceho pohára s Borussiou Dortmund. V Lige majstrov neskôr prídu na rad semifinálové súboje s FC Barcelona.

Štyridsaťštyriročný Guardiola stále má šancu napodobniť svojho predchodcu Juppa Heynckesa. Ten v ročníku 2012/2013 priviedol Bayern k premiérovému treble, práve po tomto úspechu ho nahradil Španiel. Aj s prácou Pepa Guardiolu panuje v metropole Bavorska spokojnosť. Predseda predstavenstva klubu Karl-Heinz Rummenigge už hovorí o predĺžení koučovho kontraktu, ktorý vyprší na konci budúcej sezóny. „Je vysoko pravdepodobné, že zostane naším kormidelníkom aj po roku 2016,“ uviedol Rummenigge pre denník Bild.

V druhom nedeľňajšom súboji Paderborn remizoval s Werderom Brémy 2:2. Vďaka bodu sa Paderborn posunul v tabuľke pred Stuttgart na predposlednú 17. priečku. Naďakej mu však hrozí zostup do druhej bundesligy.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 30. kola I. bundesligy:

Paderborn – Werder Brémy 2:2 (2:1)
Góly: 25. Vrančič, 27. Stoppelkamp – 45. Selke, 76. Hajrovič, ČK: 78. Heinloth (Paderborn) po druhej ŽK

Borussia Mönchengladbach – VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
Gól: 90. Kruse

1. Bayern Mníchov 30 24 4 2 77:13 76
2. Wolfsburg 30 18 7 5 63:32 61
3. Mönchengladbach 30 16 9 5 45:22 57
4. Leverkusen 30 15 10 5 57:32 55
5. Schalke 30 11 9 10 38:34 42
6. Augsburg 30 13 3 14 38:40 42