Barcelona má na dosah Španielsky pohár. V semifinále vyradila Villareal

Futbalisti Barcelony postúpili do finále Španielskeho pohára. Zverenci Luisa Enriqueho v odvetnom semifinále zvíťazili na ihrisku Villarrealu 3:1 a zopakovali výsledok z úvodného domáceho duelu. Katalánci si o trofej zahrajú 7. júna proti lepšiemu z dvojice Bilbao - Espaňol.

04.03.2015 22:28 , aktualizované: 05.03.2015 08:00
Neymar Foto:
Neymarova radosť po druhom góle do siete Villarealu.

Favorizovaní hostia čakali na úvodný gól len do tretej minúty, kedy Neymar na zadnej tyči zužitkoval center Lionela Messiho. Pred pauzou ale vyrovnal bývalý hráč Barcelony Jonathan dos Santos.

V 65. minúte Tomás Pina tvrdo atakoval Neymara a ihneď uvidel červenú kartu. Domáci záložník už v prvom polčase vyradil z hry barcelonského Sergia Busquetsa, ktorý musel byť so zraneným členkom odnesený z ihriska.

„Barca“ využila početnú výhodu už za osem minút. Javier Mascherano našiel Luisa Suáreza a uruguajský kanonier sebavedome prekonal brankára Asenja. Dve minúty pred koncom sa ešte presadil hlavou Neymar, ktorému pripravil druhý zásah striedajúci Xavi. Barcelona vonku vyhrala ôsme súťažné stretnutie po sebe.

Villareal vs Barcelona 1-3 All Goals And... by enteritament

Villarreal – FC Barcelona 1:3 (1:1)
- prvý zápas 1:3, do finále postúpila Barcelona
Góly: 39. J. dos Santos – 3. a 88. Neymar, 73. L. Suárez, ČK: 65. Pina (Villarreal)

Espanyol Barcelona – Athletic Bilbao 0:2 (0:2)
- prvý zápas 1:1, do finále postúpilo Bilbao