Futbalisti Bayernu oslávili výročie jasnou výhrou nad Kolínom

Futbalisti Bayernu Mníchov oslávili 115. výročie založenia klubu víťazstvom 4:1 nad Kolínom nad Rýnom a štvrtou výhrou v rade si upevnili vedenie v bundeslige.

27.02.2015 22:36
Bayern Mníchov, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Bayernu Mníchov.

Pred víkendovým programom vedú tabuľku pred Wolfsburgom o jedenásť bodov.

Bayern, ktorý v predchádzajúcich dvoch zápasoch nastrieľal súperom celkovo 14 gólov, začal aj tentoraz aktívne. V tretej minúte poslal domácich do vedenia Bastian Schweinsteiger, ktorý si naskočil na rohový kop Arjena Robbena. O sedem minút neskôr už viedol bavorský tím 2:0 po tom, čo sa Franck Ribéry prekľučkoval medzi súpermi a zo zhruba 20 metrov trafil k žrdi.

Potom sa však strelecké predstavenie dočasne zastavilo a hráči Bayernu ďalšie šance nepremenili. V nadstavení prvého polčasu sa naopak presadili hostia, hlavou skóroval Anthony Ujah.

Tesný náskok zvýraznil dvadsať minút po prestávke holandský kanonier Robben. Najlepší strelec nemeckej ligy si naskočil na center Ribéryho a pripísal si už 17. gól v sezóne. O necelých desať minút neskôr pridal štvrtý gól Bayernu Robert Lewandowski.