Bayern si spravil hanbu. Vo Wolfsburgu prehral hladko 1:4

Futbalisti Bayernu Mníchov na úvod jarnej časti najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2014/2015 nečakane zakopli na ihrisku VfL Wolfsburg, zverenci trénera Pepa Guardiolu prehrali prekvapujúco hladko 1:4.

30.01.2015 23:04
Bayern Mníchov, Pep Guardiola Foto: ,
Sklamaný tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola.

Pre bavorský klub je to prvá prehra v sezóne a prvá bundesligová od 12. apríla 2014. Vtedy Bayern nestačil doma na Borussiu Dortmund, podľahol rovnako vysoko (0:3). VfL si víťazstvom uchoval šancu na majstrovský titul, na druhom mieste v tabuľke zaostáva za Bayernom o osem bodov.

Skóre duelu otvoril už v štvrtej minúte holandský útočník Bas Dost, keď využil prihrávku od Kevina De Bruyneho. V závere prvého polčasu sa opäť dostal k slovu Dost a krásnou trefou spoza šestnástky zvýšil na 2:0. V úvode druhej štyridsaťpäťmi­nútovky sa domáci fanúšikovia mohli tešiť tretíkrát, keď sa po úniku presadil belgický stredopoliar De Bruyne.

Chvíľu na to síce dokázal znížiť Juan Bernat, ale v 73. min opäť úradoval De Bruyne a dokonal skazu Bayernu. Mníchovský klub naposledy inkasoval štyri góly 29. apríla 2014 v odvetnom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov doma od Realu Madrid.

Wolfsburg 4 - 1 Bayern Munchen All Goals and... by funnyno1

Wolfsburg – Bayern Mníchov 4:1 (2:0)
Góly: 4. a 45.+ Dost, 53. a 73. De Bruyne – 55. Bernat

1. Bayern Mníchov 18 14 3 1 42:8 45
2. Wolfsburg 18 11 4 3 37:18 37
3. Leverkusen 17 7 7 3 28:20 28
4. Mönchengladbach 17 7 6 4 25:16 27
5. Schalke 17 8 3 6 28:21 27