Bayern zaplatil za víťazstvo zraneniami, Robben jubiloval

Bayern Mníchov v utorkovom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže s prehľadom zdolal Freiburg 2:0, škvrnou na tomto očakávanom úspechu však sú zranenia.

16.12.2014 22:07 , aktualizované: 22:16
Arjen Robben Foto: ,
Arjen Robben.

V závere prvého polčasu si priťahovač poranil marocký stredný obranca Mehdi Benatia, v polčasovej prestávke zostal v kabíne poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý má problémy s achilovkou. Po hodine hry striedal aj španielsky stredopoliar Xabi Alonso.

Arjen Robben presným zásahom v 41. minúte nasmeroval Bayern Mníchov za víťazstvom, čo bol Holanďanov jubilejný 100. presný zásah v drese Bavorov vo všetkých súťažiach.

Ľavonohý driblér pôsobí v Bayerne od leta 2009, v utorok nastúpil na svoj 183. duel v mníchovských farbách. Predtým hrával 30-ročný rodák z Bedumu v iných veľkokluboch: Reale Madrid, FC Chelsea či PSV Eindhoven.

Obhajca prvenstva Bayern je so 42 bodmi suverénne na čele I. bundesligy 2014/2015, druhý Wolfsburg so zápasom k dobru zaostáva o 12 bodov.

V záchranárskom súboji vyhral Stuttgart 1:0 v Hamburgu a z posledného miesta sa posunul na pätnáste, pričom sa bodovo dotiahol na utorkového súpera. Trojzápasovú domácu víťaznú sériu HSV ukončil gólom v 42. minúte Florian Klein.