Útok na hviezdu Bayernu. Fanúšik Hamburgu napadol Ribéryho šálom

Na hviezdu Bayernu Mníchov Francka Ribéryho zaútočil v závere stredajšieho zápasu futbalového Nemeckého pohára v Hamburgu fanúšik, ktorý vbehol na ihrisko.

30.10.2014 11:11
zväčšiť Fanúšik Hamburgu krátko po napadnutí Francka... Foto: Reuters, FABIAN BIMMER
Franck Ribéry Fanúšik Hamburgu krátko po napadnutí Francka Ribéryho.

Francúzskeho stredopoliara udrel šálom domáceho klubu do tváre a provokoval ho zdvihnutými prostredníkmi. Potom sa priaznivec Hamburgu márne snažil utiecť pred členmi ochranky.

„Našťastie sa nič vážne nestalo. Nevidel som, že ku mne beží,“ povedal po zápase v televíznom rozhovore Ribéry, ktorého každý kontakt s loptou sprevádzali domáci fanúšikovia piskotom.

Incident v závere zápasu v Hamburgu

Najlepší futbalista Európy za predminulú sezónu nastúpil po nedávnom zranení kolena prvýkrát v sezóne za Bayern v základnej zostave a v 55. minúte zvýšil na 3:0. Domáci inkasovali v závere prvého polčasu aj po strele Davida Alabu z približne 30 metrov.

Šestnásťfinále Nemeckého pohára DFB-Pokal-u

1. FC Magdeburg – Bayer Leverkusen 2:2 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 4:5 – do osemfinále postúpil Leverkusen
Würzburger Kickers – Eintracht Braunschweig 0:1 – do osemfinále postúpil Braunschweig
TSV 1860 Mníchov – SC Freiburg 2:5 – Karim Guédé (Freiburg) sa dostal na trávnik v nadstavenom čase – do osemfinále postúpil Freiburg
RB Lipsko – Erzgebirge Aue 3:1 po predĺžení – Filip Lukšík (Aue) nehral – do osemfinále postúpilo Lipsko
Hamburger SV – Bayern Mníchov 1:3 – do osemfinále postúpil Bayern
1899 Hoffenheim – FSV Frankfurt 5:1 – do osemfinále postúpil Hoffenheim
VfL Wolfsburg – 1. FC Heidenheim 4:1 – do osemfinále postúpil Wolfsburg
Eintracht Frankfurt – Borussia Mönchengladbach 1:2 – do osemfinále postúpil Mönchengladbach

Viac na túto tému: #Bayern Mníchov #Franck Ribéry #Hamburg SV