Šláger bez víťaza. Neapol po dráme v závere remizoval s Interom

Taliansky tím SSC Neapol, ktorý je súperom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v I-skupine Európskej ligy 2014/2015, remizoval v nedeľňajšom šlágri 7. kola Serie A na trávniku milánskeho Interu 2:2, hoci dvakrát viedol.

19.10.2014 22:54
Marek Hamšík, Hernanes Foto: ,
Slovenský stredopoliar Neapola Marek Hamšík v súboji s Hernanesom z Interu Miláno.

Skóre duelu na San Sire otvoril až v 79. min španielsky krídelník José Callejón, ale hostia sa neradovali dlho: už o päť minút vyrovnal Kolumbijčan Fredy Guarín. Keď bývalý hráč Realu Madrid Callejón v poslednej minúte riadneho hracieho času strhol vedenie na stranu SSC, zdalo sa, že všetky tri body poputujú pod Vezuv. Opak bol pravdou: v nadstavenom čase Brazílčan Hernanes vyrovnal na konečných 2:2.

Pri tom všetkom už nebol slovenský reprezentant v neapolských službách Marek Hamšík, ktorý pobudol na trávniku iba hodinu, keď ho vystriedal Jorginho. „Partenopei“ po zlom vstupe do ročníka aktuálne ťahajú sériu štyroch ligových duelov bez prehry (2 – 2 – 0), v tabuľke im patrí 7. priečka so ziskom 11 bodov a skóre 10:9.

Neapolčania 2. októbra na bratislavských Pasienkoch potvrdili úlohu favoritov a zdolali slovanistov v rámci EL 2:0, odvetný duel v Taliansku je na programe vo štvrtok 11. decembra 2014.

Taliansko – Serie A – 7. kolo:

Inter Miláno – SSC Neapol 2:2 (0:0) Góly: 84. Guarín, 90.+ Hernanes – 79. a 90. Callejón, ŽK: 37. Hernanes, 85. Juan – 45. Britos, 70. G. Higuaín, 73. Jorginho
Zostava Neapola: Rafael Cabral – Britos (75. Ghoulam), R. Albiol, K. Koulibaly, J. Zúňiga – Inler, David López – Callejón, Hamšík (62. Jorginho), Insigne (69. Mertens) – G. Higuaín

Fiorentina – Lazio 0:2 (0:1)
Góly: 35. Djordjevič, 90.+ Lulič

Atalanta Bergamo – Parma 1:0 (0:0)
Gól: 90. Boakye

Cagliari – Sampdoria Janov 2:2 (0:2)
Góly: 59. Avelar (z pok. kopu), 77. Sau – 28. Gabbiadini, 39. Obiang, ČK: 59. Cacciatore (Sampdoria) po 2. ŽK

Palermo – Cesena 2:1 (1:0)
Góly: 33. Dybala, 90.+ G. González – 61. A. Rodríguez (z pok. kopu), ČK: 79. Coppola (Cesena) po 2. ŽK

FC Turín – Udinese 1:0 (0:0)
Gól: 62. Quagliarella

Hellas Verona – AC Miláno 1:3 (0:2)
Góly: 87. N. López – 27. a 56. Honda, 21. Marques (vlastný), ČK: 90.+ R. Márquez (Hellas) po 2. ŽK

1. Juventus Turín 7 6 1 0 14:3 19
2. AS Rím 7 6 0 1 14:4 18
3. Sampdoria Janov 7 4 3 0 9:4 15
4. AC Miláno 7 4 2 1 16:10 14
5. Udinese 7 4 1 2 9:6 13
6. Lazio Rím 7 4 0 3 13:7 12
7. Neapol 7 3 2 2 10:9 11
8. Hellas Verona 7 3 2 2 7:8 11