Liverpool v bláznivom závere aj vďaka dvom vlastencom vyhral nad QPR

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v stretnutí ôsmeho kola anglickej ligy na ihrisku Queens Park Rangers 3:2.

19.10.2014 16:49 , aktualizované: 19:21
FC Liverpool, Philippe Coutinho, Steven Gerrard Foto: ,
Philippe Coutinho (vpravo) sa teší z gólu so Stevenom Gerrardom.

V hektickom závere padli štyri góly v rozpätí ôsmich minút, domáci si v zápase strelili dva vlastné góly.

Liverpool nevstúpil do sezóny ideálne a ani tentoraz nezačal presvedčivo. Najbližšie ku gólu v prvej polovici bol domáci stredopoliar Fer, dvakrát ale trafil len bránkovú konštrukciu. Aj po prestávke bol spočiatku aktívnejší londýnsky celok, napriek tomu sa do vedenia dostali hostia.

V 67. minúte rýchlo rozohrali štandardnú situáciu, Johnson po zemi prihral do vápna a lopta poslal nešťastne za chrbát vlastného gólmana McCarthyho Dunne. Tridsaťpäťročný obranca si strelil už desiaty vlastný gól v anglickej lige a v tejto štatistike vedie.

V závere zápas gradoval, počas ôsmich minút videli diváci na Loftus Road štyri góly. V 87. minúte vyrovnal striedajúci Vargas, o tri minúty neskôr ale Liverpoolu vrátil vedenie premiérovým zásahom v sezóne Brazílčan Coutinho. Vargas bol pri chuti a v druhej minúte nastavenia znova priblížil domáci tím k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingovho pase do šestnástky vlastným gólom rozhodol o tretej prehre QPR v rade.

Výsledky nedeľných stretnutí 8. kola Premier League:

Queens Park Rangers – FC Liverpool 2:3 (0:0)
Góly: 87. a 90.+ E. Vargas – 67. Dunne (vlastný), 90. P. Coutinho, 90.+ Caulker (vlastný)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a v 82. min videl ŽK.

Stoke City – Swansea City 2:1 (1:1)
Góly: 43. Adam (z pok. kopu), 76. Walters – 34. Bony (z pok. kopu)

1. Chelsea 8 7 1 0 23:8 22
2. Manchester City 8 5 2 1 18:8 17
3. Southampton 8 5 1 2 19:5 16
4. West Ham 8 4 1 3 15:11 13
5. FC Liverpool 8 4 1 3 13:12 13
6. Manchester United 7 3 2 2 13:10 11