Tri góly za tri minúty rozhodli o výhre Arsenalu nad Aston Villou

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v stretnutí 5. kola anglickej ligy na ihrisku Aston Villy 3:0 vďaka trom gólom v rozpätí troch minút a dvanástich sekúnd.

20.09.2014 18:28 , aktualizované: 20:56
Mesut Özil, Danny Welbeck, Arsenal Foto: ,
Mesut Özil a Danny Welbeck sa postarali o prvé dva góly Arenalu.

V súboji dvoch doteraz nezdolaných tímov mali do 32. minúty miernu prevahu domáci, potom ale Arsenal bleskovo uťal ich nádeje. Medzi 32. a 36. minútou sa skóre zmenilo hneď trikrát, zakaždým v prospech hostí.

Najprv vyslal Danny Welbeck do šance Mesuta Özila a v poslednej dobe kritizovaný nemecký reprezentant trafil prvýkrát v sezóne. O chvíľu neskôr si títo hráči vymenili úlohy a svoj ​​premiérový gól v drese „kanonierov“ oslávil Welbeck. Na 3:0 pre hostí potom nešťastne zvýšil Aly Cissokho, ktorý si do vlastnej brány zrazil Gibbsov center.

„Mám z výsledku radosť, tím predviedol dobrý výkon. Aston Villa mala svoje šance, ale potom, čo sme strelili prvý gól, sme kontrolovali hru,“ povedal Welbeck.

Zápas medzi treťou Swansea a štvrtým Southamptonom rozhodol v prospech hostí v 80. minúte striedajúci Victor Wanyama, asistenciu si pripísal strelec dvoch gólov zo zápasu minulého kola proti Newcastlu (4:0) Pelle.

Liverpool, do zostavy ktorého sa po zranení vrátil slovenské stopér Martin Škrtel, prehrával na ihrisku West Hamu už od druhej minúty. Po centrovanej lopte do šestnástky Tomkins hlavičkoval na Winstona Reida a ten svojim prvým gólom v sezóne dostal „kladivárov“ do vedenia. O päť minút neskôr viedli domáci už o dva góly, Diafra Sakho chcel síce centrovať na nabiehajúceho Valenciu, nakoniec ale jeho oblúčik spadol za chrbát gólmana Mignoleta. Pre Liverpool to bolo druhé najrýchlejšie dvojgólové manko v histórii, vo februári 1994 prehrával o dva góly so Southamptonom ešte o minútu skôr.

Hostia dokázali v 26. minúte znížiť, Balotelliho zblokovaná strela sa odrazila k Raheemu Sterlingovi, na ktorého pokus brankár Adrián nedosiahol. Liverpool tak dorovnal klubový rekord, keď skóroval v sedemnástom ligovom zápase na pôde súpera v rade.

V druhej polovici sa do niekoľkých šancí dostali liverpoolskí Borini či Balotelli, brankár Adrián ale tesné vedenie svojho tímu udržal. V 88. minúte navyše spečatil stav na 3:1 striedajúci Morgan Amalfitano a Liverpool druhýkrát za sebou v lige prehral.